Dům s pečovatelskou službou Blansko

Dům s pečovatelskou službou Blansko (dříve Dům chráněného bydlení) se nachází 2 km od Kaplice v klidné obci Blansko. Funguje od roku 2006, kdy byl zrekonstruován a zmodernizován z původních dvou školních budov. Je zde celkem 18 bytových jednotek, z toho 6 bytů o velikosti 1+1 a 12 bytů o velikosti 1+0. Každý byt je vybaven kuchyňskou linkou s elektrickou troubou a vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem.


Velikou předností je bezbariérový přístup, klid a krásná příroda v okolí. V budově je k dispozici výtah, společenská místnost s Wifi připojením a prádelna. Ke zkvalitnění bydlení přispívá stejně jako v Domě s pečovatelskou službou Kaplice centrální koupelna, která je dostupná nejen obyvatelům domu, ale také klientům pečovatelské služby. Koupelna slouží zároveň jako prostor pro poskytování kadeřnických a pedikérských služeb.


V letních dnech je možné volný čas trávit na zahradě. Soustředění bytů na jednom místě usnadňuje poskytování pečovatelské služby, která je v tomto domě zajišťována každý všední den od 7:00 do 15:30. Zázemí zde má pečovatelka, která zajišťuje donášku oběda, nákupy, praní, úklidy nebo dopravu autem do Kaplice. Obyvatelé se do Kaplice mohou dopravovat také veřejnou hromadnou dopravou. Žádosti o umístění do domu s pečovatelskou službou vyřizuje sociální pracovník – Odbor sociálních věcí a zdravotnictví, Linecká 391, tel. 607 570 111.