Zprávy a články - Média
13. července 2016
Elektrokola a elektroskútry budou v Kaplici hitem letošního léta

Kaplické infocentrum se připravuje na letní sezónu absolutní novinkou. V průběhu července bude zahájen provoz půjčovny elektrokol a elektroskútrů. Projekt probíhá ve spolupráci s energetickou společností E.ON. V nabídce budou celkem čtyři elektrokola, dvě značky Lecron Voyager (pánské provedení) a další dvě stejné značky, ale modelu Altezza (dámské provedení). Půjčovna disponuje také čtyřmi elektroskútry EO.N E-max Li+.

Kromě toho, že si zájemci mohou půjčit kola a skútry s elektromotorem, připravilo Kulturní a informační centrum (KIC) Kaplice také trasy, na kterých je možné toto vybavení využít. Jedná se o poznávací vyjížďky po Kaplici i po vzdálenějším okolí. „Připravili jsme celkem osm různých tras. Při předložení dokladu o zaplacení půjčovného či smlouvy o zapůjčení je dokonce možné na čtyřech místech získat výhody například 10% slevy, 1+1 kávy zdarma či zvýhodněného vstupného do Galerie Krampus,“ upřesnila Kateřina Hrstková z kaplického KIC a dodala: „Ti, co od společnosti E.ON odebírají plyn nebo elektrický proud, mohou využít 30% slevu na skútry a 10 % na kola. Formulář takového slevového kuponu je ke stažení na webových stránkách společnosti E.ON, popřípadě lze kupon vyplnit i zde na místě před zapůjčením.“ Na elektrokole lze ujet zhruba 100 kilometrů, ale skutečný dojezd závisí na profilu terénu i stylu jízdy cyklisty. Skútry mají dojezd asi 40 kilometrů. KIC pořídil elektrokola do vlastního majetku za 156360 korun ze svého rozpočtu. Skútry jsou dodané společností E.ON na základě barterové smlouvy. KIC je bude mít k dispozici do konce září. "Jsem z tohoto nápadu velice nadšen. Elektroskútry a elektrokola jsou v dnešní době hitem, a proto jsem rád, že jsme nejen pro naše turisty, ale i pro obyvatele Kaplice připravili možnost vyzkoušet si je. Věřím, že budou hojně využívány," řekl ředitel kaplického KIC Stanislav Trs.
Zapůjčení proběhne vždy na základě předávacího protokolu a podnájemní smlouvy. Celodenní půjčovné elektrokol je 290 korun, skútrů za 390. Z těchto cen lze ještě uplatit popsané slevy. Zájemci musí počítat s tím, že k ceně půjčovného je nutné přidat vratnou kauci ve výši 1500 korun u kol a 2500 korun u elektrických skútrů. Cena zapůjčení přileb na kolo je 50,- Kč na den, pro zájemce o skútr je helma již započítána v ceně půjčovného. Půjčovna v KIC bude otevřena od července a její provozní doba bude od 8 do 16:30 hodin.
Brožury k této službě a podrobné informace je možné získat osobně v kaplickém KIC a na oficiálním informačním portálu Kaplice a Kaplicka www.ikaplice.cz

Média