13. dubna 2017
Prohlášení Rady města Kaplice- další fungování ordinace praktického lékaře

V souvislosti s ukončením lékařské praxe MUDr. Miloslava Michka (zemřel dne 21.02.2017) vydává rada města následující prohlášení.

1.      Rada Města na svém zasedání dne 10.04.2017 konstatovala, že dnem úmrtí MUDr. Miloslava Michka jako nájemce, došlo k zániku nájemní smlouvy v souladu s ustanoveními občanského zákoníku.

2.      Město Kaplice podalo dne 17.03.2017 Krajskému úřadu Jihočeského kraje podnět na doplnění místa praktického lékaře v Kaplici – návrh města na konání výběrového řízení.

3.      Krajský úřad JčK vypsal na základě tohoto podnětu dne 20.03.2017 výběrové řízení na obsazení místa praktického lékaře v Kaplici, které bude ukončeno dne 09.05.2017.

4.      Z výše uvedeného vyplývá, že pro město Kaplice je jediným transparentním a zákonným řešením nastalé situace řádně vypsané výběrové řízení. Pouze to může přinést stabilitu a nebude to řešení provizorní. Rada města se nenechá zastrašit ani výhružnými SMS zprávami ani dezinformačními kampaněmi, které si za rukojmí berou pacienty, kterým nejsou podávány pravdivé a objektivní informace. Každý pacient má do vyřešení situace nárok na náhradní tzv. „nepravidelnou péči“ u jakéhokoliv praktického lékaře, bez zdravotní dokumentace.

5.      Rada města by chtěla touto cestou poděkovat zdravotnickému personálu, zejména MUDr. Josefu Dvořákovi a MUDr. Jaroslavu Radíkovi, kteří poskytovali a stále poskytují zdravotnickou péči až do definitivního vyřešení situace.

Mgr. Pavel Talíř, Mgr. Libor Lukš, Pavla Opekarová, JUDr. Vanda Kárová, Ing. Jitka Sládková, Josef Šedivý, Ing. Karel Mach.