4. října 2017
Poskytování zdravotních služeb "VLÁDNÍM STIPENDISTŮM"

Vládní stipendisti, kterými jsou zahraniční studenti z rozvojových zemí na českých vysokých školách, mají nárok na poskytování zdravotních služeb včetně léčivých přípravků a zdravotnických prostředků.

Jak vyplývá z přípisu Ministerstva zdravotnictví ČR, který je přiložen, tito studenti, kteří nemohou být vybaveni průkazy zdravotního pojištění, se prokazují kopií „Rozhodnutí o přiznání stipendia vydané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a potvrzením studijního oddělení příslušné vysoké školy o tom, že se jejich statut tzv. vládního stipendisty v aktuálním semestru nezměnil. Současně jim jsou přidělena i šestimístná kmenová čísla, která slouží mj. také k jejich identifikaci. Informaci o nároku stipendisty na poskytování zdravotních služeb je možné si ověřit telefonicky či e-mailem na kontaktu MZ ČR uvedeného v přípisu. V přípisu jsou rovněž uvedeny náležitosti faktury, kterou poskytovatel zdravotních služeb zašle k úhradě na MZ ČR.

Soubor ke stažení (PDF)Zdravotní služby_ vládním stipendistům