28. listopadu 2017
Krampus show Kaplice 2017 – informace pro občany

Vážení spoluobčané,

v sobotu 16.12.2017 proběhne v Kaplici již 6. ročník „Krampus show Kaplice“.  Pořadatelem akce je společnost Production 1, a.s.

V souvislosti s přípravou a průběhem akce bychom Vás rádi seznámili se souborem dopravně bezpečnostních opatření, z nichž vyplývají různá omezení pohybu automobilů a osob zejména v centru města.

Žádáme Vás tímto o pochopení a respektování následujících opatření, pokynů a doporučení a o spolupráci s pořadateli a organizátory akce, vedoucí k zajištění bezpečnosti obyvatel Kaplice i návštěvníků akce.

Přehled dopravně bezpečnostních opatření:

Od čtvrtka 14.12.2017 od 6:00 – uzavření 3 stran náměstí

• zákaz vjezdu na křižovatce ulic Linecká – Široká směr na náměstí – zábrana na polovině vozovky
  • prázdné parkoviště u Kavárny pod věží a u MÚ
  • příjezd na náměstí a možnost zaparkování pouze z ulice Novohradská do ulice Českobudějovická a Linecká – s možným krátkodobým zastavením provozu
  • přemístění zastávky „MHD“ na protilehlou stranu náměstí

Od čtvrtka 14.12.2017 od 18:00 do soboty 16.12.2017 do 23:00 – zákaz parkování a stání v ulicích:

• Linecká od LŠU
  • Náměstí
  • Novohradská
  • Farské náměstí
  • Kostelní
  • Masná

Pro občany, kteří běžně v těchto místech parkují, budou po dobu zákazu parkování sloužit k zaparkování jejich vozu parkovací plochy:

• polovina parkoviště v Dlouhé (Tržní) ulici u autobusového nádraží
  • parkoviště u Archy
  • parkovací plochy v lokalitě Bělidlo

Od pátku 15.12.2017 od 6:00 do soboty 16.12.2017 do 23:00 – zákaz vjezdu do centra města. Zákazy vjezdu na těchto místech:

• ulice Linecká od LŠU
  • začátek ulice Horská na křižovatce s ulicí Českobudějovická
  • vjezd na Farské náměstí z ulice Pohorská a od Blanska z Bělidla

Od pátku 15.12.2017 od 18:00 do soboty 16.12.2017 do 23:00 – zákaz vjezdu do centra města. Zákazy vjezdu a parkování na těchto místech:

• ulice Dlouhá v obou směrech od křižovatky s ulicí Tržní a od křižovatky s ulicí Pohorská
  • horní polovina parkoviště v Dlouhé (Tržní) ulici u autobusového nádraží – možnost vjezdu na parkoviště z Tržní ulice pro občany, kteří bydlí a parkují v centru města
  • ulice Široká
  • parkoviště v ulici Tržní "u pošty"
  • parkoviště v ulici Českobudějovická "u Ševčíků"

Od soboty 16.12.2017 od 0:00 do soboty 16.12.2017 do 23:00 – zákaz vjezdu do centra města. Zákazy vjezdu na těchto místech:

• konec ulice Pohorská na křižovatce s ulicí Kostelní a začátek Farského náměstí ve směru z ulice Bělidlo – zamezení průjezdu vozidel Farským náměstím z ulice Pohorská a od Blanska
    • Objízdné trasy směr Blansko a Benešov nad Černou
      • pro osobní automobily – ulice Pobřežní se semafory do soboty 17.12.2017 do 12:00
      • pro osobní automobily od 12:00- Kaplice Nádraží, Pořešín, Smrhov, Blansko
  • ulice Linecká přechod „u hasičů“
    • Objízdná trasa směr Malonty a směr lokalita Pohorská a Šumavská ulice a přilehlé ulice- obchvat města Kaplice

Od soboty 16.12.2017 od 12:00 do 22:00 – úplná uzavírka města. Zákaz vjezdu do Kaplice na těchto místech:

• ulice Českobudějovická za zastávkou autobusů u benzínové stanice MOL.
  • u čerpací stanice na LPG na sídlišti Na Vyhlídce (nebo již sjezd u PENNY)
  • ulice Omlenická za odbočkou k obchodnímu centru Albert (nebo již sjezd u Policie ČR)
  • ulice Pohorská za kruhovým objezdem na silnici II/158 od Malont
  • ulice Linecká za odbočkou na obchvat
  • na silnici II/154 ve směru od obce Blansko od odbočky na Blanskou kotlinu
  • na silnici ve směru od obce Žďár od odbočení ke kotelně
  • z obchvatu na křižovatce s komunikací směr Zámeček

Omezte prosím v sobotu 16.12.2017 v době od 12:00 do 22:00 výjezd z města a zejména návrat do Kaplice na ty nejnutnější případy!!!

Vjezd do města bude umožněn po prokázání trvalého bydliště v OP, nebo na zvláštní povolení vydané v KIC Kaplice.

Pohyb z města bude po celou dobu bez omezení.

Od soboty 16.12.2017 od 12:00 do 22:00 – zákaz vstupu do centra města – vstup do centra města pouze přes turnikety pro lidi se vstupenkou na Krampus show, nebo rezidentní vstupenkou podle místa bydliště a podnikání. Turnikety nebo „stopky“ (vysoký plot) budou na těchto místech:

• ulice Linecká u LŠU a „hasičů“ – TURN
  • konec ulice Horská na křižovatce s ulicí Linecká – STOP
  • začátek ulice Českobudějovická u Slovanu – TURN
  • začátek ulice K Malši mezi optikami – STOP
  • první vyústění ulice Pobřežní na Farské náměstí – STOP
  • vjezd a vchod na Farské náměstí od Bělidla – TURN
  • konec ulice Pohorská na křižovatce s ulicí Kostelní – STOP
  • ulice Dlouhá za přechodem u bývalé prodejny Jednoty – TURN
  • polovina parkoviště v Tržní ulici na úrovni konce bývalé tržnice – STOP
  • ulice Dlouhá na křižovatce s ulicí Tržní – STOP
  • ulice Tržní na křižovatce s ulicí Dlouhá - STOP

Obyvatelům trvale žijícím v centru města a podnikatelům, kteří zde mají své provozovny budou vydány rezidentní vstupenky podle místa bydliště a podnikání.

Více informací o celé akci včetně přehledných mapek bude uvedeno na:

www.krampuskaplice.cz

Pro informace k produkci Krampus kontaktujte pořadatele, společnost Produkce 1 na kontaktu:

produkce@krampuskaplice.cz

V případě nejasností či dotazů ohledně dopravně bezpečnostních opatření se obraťte na tyto kontakty:

mistostarosta@mestokaplice.cz, tel.: 380 303 118

info@kickaplice.cz, tel.: 380 311 388

Věříme, že Vaše ukázněné a vstřícné chování zajistí spolu se všemi opatřeními ze strany organizátorů hladký a zejména bezpečný průběh celé akce.

Děkujeme za Vaši vstřícnost a pochopení!!!