17. květen 2021  |   Ivana Chromá

Projekt Lidl Kaplice

26. duben 2021  |   Ivana Chromá

Velmi aktuálním tématem je v našem městě odpověď na otázku “Kdy se začne stavět Lidl v Kaplici?“

Malou nápovědou může být vyjádření samotných představitelů tohoto obchodního řetězce v podobě informativního dopisu s přiloženou vizualizací, jak by měly prodejna a její okolí v budoucnosti vypadat.

Nová opatření proti šíření koronaviru platná od 1. března 2021

26. únor 2021

Vláda ČR stanovila od 1. března 2021 přísnější opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Od pondělí se uzavírají mateřské a základní školy, výrazně se zredukoval provoz obchodů (např. znovu budou uzavřeny prodejny s dětským oblečením a obuví), nově bude platit povinnost nosit všude v zastavěném území obce minimálně chirurgickou roušku či respirátor, a to bez ohledu na vzdálenost od dalších osob.

VZOR - Čestné prohlášení

VZOR - Potvrzení zaměstnavatele pro cesty do místa výkonu práce

VZOR - Formulář pro cesty mimo okres

Výzva občanům

24. únor 2021

Vážení občané Kaplice,

na základě prosby našich spoluobčanů a jejich obav o zdraví své i zdraví svých blízkých, si Vás dovolujeme požádat o důsledné dodržování pravidel při používání odpovídajících ochranných prostředků na zakrytí úst a nosu, a to nejen ve vnitřních prostorách, ale i v prostorách vnějších, kde se nastavená pravidla nedodržují s patřičnou důsledností. Děkujeme za pochopení a vstřícný a ohleduplný přístup k obavám našich spoluobčanů.

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 1.3.2021 do odvolání

Obyvatelstvo ve statistice za rok 2020

17. únor 2021  |   Libor Lukš

V roce 2020 došlo k mírnému úbytku obyvatel města Kaplice. K 31.12.2020 bylo trvale hlášeno v Kaplici a v jejích osadách celkem 6 324 obyvatel, což je o 22 obyvatel méně, než tomu bylo o rok dříve. Rok 2020 tedy nenavázal na roky 2018 a 2019, kdy zaznamenalo město Kaplice spolu s jejími osadami přírůstky v počtu svých obyvatel.

Zahájení výstavby nové sportovní haly v Kaplici je již nadohled.

16. únor 2021  |   Libor Lukš

Poté, co bylo v měsíci červnu loňského roku rozhodnuto o demolici stávající sportovní haly na Bělidle, začalo se intenzivně pracovat na přípravě projektu nové sportovní haly s cílem využít dotačního titulu vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj. I přes velmi krátký čas na zpracování projektové dokumentace takovéto stavby se podařilo v daném termínu podat žádost a město Kaplice v těchto dnech bylo oficiálně vyrozuměno, že projekt „Novostavba víceúčelové sportovní haly Bělidlo v programu 11782 – Podpora regionů 2019“ byl vybrán ke spolufinancování ve výši 30 milionů z celkových nákladů 58 455 928 Kč.

Stavební úpravy křižovatky ul. Na Vyhlídce a ul. Českobudějovická

17. únor 2021  |   Libor Lukš

Vážení spoluobčané,

v letošním roce plánujeme zrekonstruovat křižovatku ul. Na Vyhlídce a ul. Českobudějovická. Na předmětnou stavbu bylo požádáno o přidělení dotace. V případě, že dotace nebude přidělena, Město Kaplice provede stavbu z vlastních prostředků.

V minulém roce byla zpracována projektová dokumentace, nyní je již stavba připravena k realizaci v souladu se stavebním povolením.