Nová kaplická tradice úspěšně zahájena! Výstup na Hradišťský vrch přilákal všechny věkové kategorie


 20. květen 2022  |   Libor Lukš

Nová kaplická tradice úspěšně zahájena! Výstup na Hradišťský vrch přilákal všechny věkové kategorie

Nová kaplická tradice úspěšně zahájena! Výstup na Hradišťský vrch přilákal všechny věkové kategorie

Kdo zůstal doma, udělal chybu, je tu krásně. Těmito slovy hodnotila první ročník Výstupu na Hradišťský vrch s rozhlednou jedna z jeho účastnic. Na akci, která se konala v sobotu 14. května, vyrazila s rodinou. A právě účast celých rodin pořadatele, tedy město Kaplice, těšila nejvíc.

„Pro mě je to úplně ideální stav, který mi dělá radost,“ usmíval se místostarosta Kaplice Libor Lukš. „Jsme ale samozřejmě rádi za všechny účastníky, je moc fajn, že jich hned první ročník oslovil tolik. Cílem akce je, aby lidé, a v nejlepším případě právě celé rodiny, trávili společně čas pohybem v přírodě. Vzhledem k tomu, že máme v regionu tak krásnou turistickou atrakci, se uspořádání takové aktivity přímo nabízelo.“

Z výše uvedeného vyplývá, že lidé, kteří se výstupu zúčastnili, pomohli vdechnout život nové tradici. S akcí se počítá i do dalších let. „Naší snahou pak bude ji více propagovat i směrem ven, aby přilákala také lidi z ostatních regionů. Za mě je velmi pozitivní, že je to vlastní akce města, není někde objednaná. A pocity z prvního ročníku? Velmi dobré!“ uvedl Ferdinand Jiskra, předseda sportovní komise města Kaplice, od které vzešla prvotní myšlenka na uspořádání této události. Město Kaplice ji pak připravilo ve spolupráci s TS Kaplice, KIC Kaplice, TJ Spartak Kaplice a TJ Cíl Kaplice. Za finanční podporu akce patří poděkování firmám Bentex s.r.o., Inotech s.r.o., Oknotherm s.r.o. a pánům Josefu Šedivému a Pavlu Jouzovi. 

Jak Výstup na Hradišťský vrch vypadal? Lidé si mohli vybrat, zda putování zahájí v Kaplici či Blansku. Při prezentaci, a po zaplacení startovného, obdrželi účastnický list, díky kterému na vrcholu získali upomínkový předmět v podobě magnetky s logem akce a poukázku na občerstvení (klobásu nebo párek). Rodiny s malými dětmi, pro které by byl výstup náročný, využily jako startovní bod Hradiště.

Na vrcholu hrála hudební skupina Zlatý Skořápky a pro děti byla připravena stanoviště s úkoly. Součástí také bylo předání speciálního ocenění, kdy krásnou upomínkovou trofej získali nejmladší a nejstarší účastník a nejpočetněji zastoupená rodina.

A kdo měl ještě dostatek sil, vyrazil na rozhlednu, odkud se nabízel úchvatný výhled do dálky. Akci totiž přálo počasí, viditelnost byla vynikající. Zkrátka… první ročník prokázal, že Výstup na Hradišťský vrch bude tradice, která bezesporu bude životaschopná. Ostatně odezva účastníků byla vynikající. Vyzdvihovali především pohodovou atmosféru a atraktivní prostředí Hradišťského vrchu.

Václav Votruba