Od displejů vzhůru na hřiště. Uskutečnil se další ročník sportovní akce Kaplice v pohybu


 7. říjen 2021  |   Libor Lukš

Od displejů vzhůru na hřiště. Uskutečnil se další ročník sportovní akce Kaplice v pohybu

Temné mraky hrozily, občas spadla nějaká ta kapka a zafoukal vítr, ale malí sportovci naštěstí nejsou z cukru… Radost si v sobotu 18. září, kdy se ve sportovním areálu ZŠ Školní konala akce s názvem Kaplice v pohybu, pokazit nenechali. Mottem letošního ročníku bylo: Od displejů a telefonů vzhůru na hřiště a stadiony aneb sportem proti covidu.

„Hlavním účelem bylo přitáhnout děti zpátky ke sportům. Bohužel sportují čím dál tím méně, přičemž doba covidová tomu samozřejmě neprospěla. Členské základny v oddílech jsou nižší, než tomu bývalo nejen před epidemií. Chtěli jsme, aby děti opět zjistily, že je sport moc fajn a že v něm mohou být třeba i úspěšné,“ uvádí místostarosta Kaplice a organizátor Libor Lukš.

Jinými slovy… Kaplice v pohybu je akce, která se snaží u dětí zatraktivnit sport, zároveň prezentuje místní sportovní oddíly. Jednalo se o třetí ročník, takže se již dá bezesporu mluvit o tradici. „Letos jsme pořád vyčkávali, vzhledem k situaci ohledně covidu, zda akci uspořádat, či nikoliv. Nakonec jsme ji ušili na poslední chvíli. Původní plán byl, že by se konala o týden později, tedy 25. září, ale bohužel už nebyla volná tělocvična. Museli jsme ji posunout na dřívější datum, takže jsme termínově kolidovali s druhým dnem Kaplického ušáka, ale věřím, že byli lidé, kteří si užili obě události,“ dodává Libor Lukš.

Ačkoliv je Kaplice v pohybu hlavně o dětech, do sportování se s chutí pouštěli i rodiče. Na akci tak vládla příjemná, uvolněná a lehce bojovná atmosféra. Největší nasazení si vyžádal atletický čtyřboj, který zahrnoval běh na 50 metrů, hod míčkem, hod daleký a běh na 300 či 800 metrů. Účastníci, kterých nakonec bylo 58, si tak zjistili svou výkonnost, již mohli případně porovnat s výsledky z předchozích ročníků, a stejně tak budou moci učinit o rok později.

Snad žádnému dětskému pohledu pak neunikly nafukovací atrakce, především velmi dlouhá překážková dráha. A pomyslný vrchol události? S největší pravděpodobností závod Kaplická míle. „Pojali jsme ho tentokrát charitativně, kdy město Kaplice přispělo za každého přihlášeného závodníka 100 Kč na Sociální rehabilitaci Tolerance, která působí pod Charitou Kaplice. Moc by se mi líbilo, kdyby se Kaplická míle stala další dopředu očekávanou tradicí. Hned první ročník tohoto běhu ukázal, že je to pěkná akce. 36 běžců se za velkého aplausu diváků postaralo o to, že město Kaplice díky nim přispěje Sociální rehabilitaci Tolerance částkou 3 600 Kč,“ říká místostarosta. První rekordmankou Kaplické míle se stala členka oddílu juda Madlenka Košnarová (čas 6 minut 49 sekund). „Věřím, že nejen tento čas, ale i počet účastníků budou výzvou pro další ročníky,“ doplňuje Libor Lukš.

O finální tečku Kaplice v pohybu se postarala beseda s místními sportovními osobnostmi, mladými atlety Tomášem Kratochvílem a Jiřím Polákem. „Aby děti viděly, kam až se to dá z Kaplice dotáhnout,“ usmívá se místostarosta a na závěr dodává, že děkuje všem spolupořadatelům akce: pánům Vladimíru Kratochvílovi a Karlu Světlému, zástupcům kaplických oddílů juda, taekwonda, tenisu, stolního tenisu, košíkové a kopané, zástupcům DDM Kaplice a společnosti AML, která akci ozvučila a zajistila občerstvení.

Václav Votruba