Pomáhám sobě, pomáhám tobě


 28. duben 2021

Vychoď, vyběhej, daruj 500 hodin osobní asistence


Od května do listopadu 2021 se každý může zapojit do podpory Osobní asistence, která pomáhá v regionu Českokrumlovska a Kaplicka seniorům i dětem a dospělým s postižením. Akce s názvem “Pomáhám sobě, pomáhám tobě” organizuje nezisková organizace ICOS, která Osobní asistenci zajišťuje již od roku 2008. Smyslem akce je hýbat se a tím udělat něco pro své zdraví i pro druhé. Pohyb je základní prevence proti civilizačním nemocem.

 

 “Naše osobní asistence pomáhá těm z nás, kteří potřebují pomoc druhých. Asistenci podporuje finančně stát, kraj, města i nejrůznější dárci. Každý rok zajistíme desítkám seniorů i dětem se zdravotním postižením kolem 9 tisíc hodin péče. Potřeba této péče je však stále větší, v období pandemie se ještě prohloubila. Letos proto chceme zajistit navíc alespoň 500 hodin asistence. To ale nepůjde bez podpory řady dárců i dalších lidí, kterým není lhostejné jejich okolí”, vysvětluje Tomáš Zunt, ředitel ICOS Český Krumlov.

 

Každý měsíc nové trasy, cílová destinace, soutěže o zajímavé ceny

Možností, jak se člověk může zapojit je více. Tím hlavním je ale pohyb. Můžete využít nabídku atraktivních tras, které od května připravujeme a v cílové destinaci se občerstvit. 20% procent z útraty daruje hostinec na podporu Osobní asistence.

 

Každý měsíc připravíme nové místo a k tomu turistické i cyklistiské trasy, zároveň varianty lehčí i náročnější. Každý, kdo se chce zapojit, a vhodí kartičku v hostinci, bude automaticky zařazen do slosování o ceny. Čím víckrát se tedy člověk zapojí, tedy podpoří Osobní asistenci, tím větší má šanci na výhru. Lehčí trasu pro rodiny s dětmi vždy zároveň pro účastníky zatraktivníme a zpříjemníme. Hned na první stezce budou děti hledat poklad.  Květen je ideální na procházky po prázdném centru a zároveň po nejbližším okolí přírody. Lehčí i náročnější trasa vede přes Křížový vrch, cílová restaurace je Egon café v Široké ulici. “My, kdo máme to štěstí, že můžeme podnikat a dělat to, co nás baví, bychom se měli podělit s těmi, kdo takové štěstí nemají. A to jsou právě klienti Osobní asistence,” upřesňuje Ondřej Hájek, majitel restaurace Egon café, o zapojení se do této akce. Týden před novým měsícem slavnostně odkryjeme další místo.

 

Celá akce vyvrcholí tradiční dobročinou společensko-sportovní událostí Krumlovská 11 v listopadu 2021, kde výtežek celé akce poputuje také na podporu Osobní asistence. “Víme, že kolem nás je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat druhým. A pomáhat pohybem s námi je navíc skvělé v tom, že pomáháme jednoduše sobě, ale i druhým ve svém okolí. Věříme, že do akce se zapojí co nejvíc z nás. Každá aktivní účast pomůže některému ze seniorů či dítěti s postižením ve vašem okolí,” dodává Tomáš Zunt.

 

Více informací na našich webových stránkách www.icos.krumlov.cz a facebooku ICOS Český Krumlov, kde budeme informovat o soutěžích, trasách na další měsíc a novinkách. Těšíme se na vás! A jesltiže se nechcete, nebo nemůžete aktivně zapojit pohybem, můžete Osobní asisetnci podpořit jednoduše jinak, třeba i od stolu.  

 

Více na webu www.PomahamSobePomahamTobe.cz


O ICOS Český Krumlov, o. p. s.

Poslání ICOS: Zvyšujeme dostupnost sociálních a na ně navazujících služeb.

Zajišťujeme komplex služeb a programů, které USNADŇUJÍ DŮSTOJNÝ a PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT seniorům, dětem i dospělým se zdravotním postižením, rodinám s dětmi včetně ohrožených a lidem v tíživé životní situaci, kterou nemohou řešit bez pomoci druhých.

 

O Osobní asistenci:

Seniorům, dětem (od 1 roku věku) i dospělým se zdravotním postižením pomáháme žít co možná nejběžnějším způsobem života. V domácnosti, ve školách - všude, kde je potřeba. OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje mnoha starším lidem i dětem zůstávat doma, aniž by museli využívat ústavního zařízení, dětem s postižením usnadňuje pobyt ve školách, školkách, ale i při volnočasových aktivitách…

Tým osobních asistentek pravidelně pomáhá pěti desítkám dětí i dospělým se zdravotním postižením a seniorům se sníženou soběstačností. Každý rok zajistíme na 10tisíc hodin přímé péče v příhraničních regionech jižních Čech. Někomu každý den, jinému třeba jen hodinu týdně.  Počet zájemců o službu však permanentně roste.

                                                                                                                                                                           

Kontakt pro vice informací:

Hana Šustrová, ICOS, PR a fundraising, sustrova@latran.cz, tel. 739 010 444

Magdaléna Zronková, ICOS, péče o dárce, zronkova@latran.cz, tel. 605 215 882


 

 

Akce se koná pod záštitou starosty města Český Krumlov, Mgr. Dalibora Cardy.