Sčítání 2021


 8. duben 2021  |   Ivana Chromá

Vážení občané,

 

11. května 2021 končí Sčítání 2021. Dosud se sečetly už více než dvě třetiny obyvatel České republiky.


Sčítání je zcela jedinečným zdrojem dat o obyvatelstvu. Data jsou často využívána při přípravě žádostí o financování nejrůznějších projektů obcí. Výsledky sčítání mají také přímý vliv na výpočet podílu obcí na daňových výnosech v souladu se zákonem o rozpočtovém určení daní.

 

Sečíst se je možné do 11. května  2021 online na webu www.scitani.cz nebo prostřednictvím listinného formuláře. S ohledem na epidemickou situaci doporučujeme vyplnit elektronický formulář.

 

Pokud se někdo nesečte online, musí vyplnit listinný formulář. Sčítací komisaři je roznášejí od 17. dubna. Druhé kolo pokusů o jejich doručení zahájí v pátek 30. dubna. Formuláře si lze vyzvednout i na kontaktních místech sčítání zřízených na více než 800 pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Aktuální informace o zapojených sčítacích komisařích a adresy kontaktních míst jsou zveřejněny na webu České pošty.

 

Vyplněný listinný sčítací formulář lze do 11. května odeslat zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou od nás obdržíte, nebo odevzdat na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Podrobnosti jsou k dispozici na webu scitani.cz.

 

Ing. Marek Rojíček, Ph.D. předseda Českého statistického úřadu