29. dubna 2020
Krajská pomoc zranitelným

V současné době připravil Jihočeský kraj projekt nazvaný KPZ (krajská pomoc zranitelným). Tato pomoc je určena osobám s poruchou imunity, onemocněním plic a kardiovaskulárního systému, onkologické a nefrologické pacienty, a osobám s dalšími závažnými onemocněními. Jedná se o připravené balíčky, které obsahují 2 respirátory třídy FFP2, 10 chirurgických ústenek a 2 látkové ústenky. Tyto ochranné prostředky pomohou nemocným chránit se na cestě k lékaři či jinam.

Balíček je možné si vyzvednout v budově Městského úřadu Kaplice, Náměstí 70. KPZ lze odebrat proti podpisu a uvedení čísla občanského průkazu osobně nebo prostřednictvím blízké osoby.

Pokud z nějakých důvodů vznikne potřeba získat balíček ze zdroje mimo obec, jsou balíčky k dispozici také např. v jihočeských nemocnicích.