10. února 2017
Soutěž Žena Českokrumlovska 2017

Síť pro rodinu, z.s., převzala záštitu nad slavnostním vyhlášením prvního ročníku soutěže Žena Českokrumlovska, které se bude konat v rámci jedinečné společenské události MODA Fashion Day(s) s podtitulem Žena – matka – příroda, jež se uskuteční 1. dubna 2017 v Českém Krumlově.

Na programu galavečera je módní přehlídka modelů od předních českých návrhářů na Jízdárně Státního hradu a zámku Český Krumlov. Hlavním hostem večera bude Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu, která se může pyšnit titulem Žena Evropy. Toto ocenění získala v roce 2003 jako první Češka za transformaci mateřských center do České republiky. Součástí MODA Fashion Day(s) bude i celodenní doprovodný program, v rámci něhož bude možné se např. zúčastnit seminářů pro ženy, nebo po celý den navštívit českokrumlovské kláštery s celou rodinou.

„Mezi námi jsou jistě skvělé ženy, které každý den dělají něco důležitého a záslužného pro společnost, pro region a je třeba o tom mluvit, ukázat veřejnosti práci a aktivity těchto báječných žen a poděkovat jim a povzbudit je. MODA Fashion Day(s) je o kráse a eleganci, ale i o podpoře místních aktivit a místních obyvatel, proto spolupracuje se Sítí mateřských center, místními firmami a dává příležitost mladým lidem,“ uvádí k iniciativě jedna z porotkyň soutěže Jitka Zikmundová, patronka akce MODA Fashion Day(s) a radní města Český Krumlov.

Do poroty soutěže dále zasedne Alena Švepešová, ředitelka ZUŠ Český Krumlov a Hana Šustrová, krajská koordinátorka Jihočeského kraje Sítě pro rodinu, která jako organizátorka soutěže uvádí: „Vybrat Ženu Českokrumlovska nebude jednoduché. Žena by měla, kromě zvládání své rodiny a profese, vytvářet veřejné hodnoty, např. zabývat se dobročinným počinem, podílet se na zajímavém sociálním projektu, pomáhat sociálně slabým skupinám či nemocným nebo reprezentovat město či region v kulturní, sportovní či vědecké oblasti. Věřím, že takových žen žije v regionu Českého Krumlova mnoho, jen je musíme nalézt a vyhodnotit tu nejlepší‘. Proto budeme rádi za jakékoliv vaše tipy. Nominovat můžete sebe, známou z okolí, kamarádku či příbuznou.“

Nominace mohou zájemci zasílat do 15. března 2017 na email: hana.sustrova@sitprorodinu.cz, předmět: Žena Českokrumlovska, do popisu pak napsat: svoje celé jméno, celé jméno nominované osoby a odůvodnění nominace.

Partneři soutěže: město Český Krumlov, Rodinné centrum Krumlík, Mateřské centrum Křemílek v Křemži, Mateřské centrum Míša v Českém Krumlově, Rodinné centrum Budíček v Kaplici, Spolek FČAS ve Frymburku.

Více informací k akci naleznete na: http://www.moda-fd.cz/ a www.sitprorodinu.cz

Tereza Domkářová, PR a marketing manažerka Sítě pro rodinu, tel. 777 855 271, tereza.domkarova@sitprorodinu.cz

Síť pro rodinu, z. s. (dříve Síť mateřských center) – zastřešuje 281 mateřských, rodinných či komunitních center z celé České republiky. Důraz klade především na primární prevenci rodiny a osvětu mateřských center. V letošním roce slaví svou kampaní „Rodina nemusí jít do prčic“ patnáct let od svého založení a 25 let od založení prvního mateřského centra v České republice. Prezidentka Sítě pro rodinu Rut Kolínská získala za své počiny řadu ocenění, např. jako první Češka v roce 2003 titul Žena Evropy.

Žena_Českokrumlovska_2017_leták