22. ledna 2018
Zákaz návštěv v Nemocnici České Budějovice

Od úterý 23. ledna platí v Nemocnici České Budějovice zákaz návštěv

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od úterý 23. ledna 2018 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz potrvá až do odvolání.

„Ve 3. týdnu došlo v Jihočeském kraji k dalšímu zvýšení výskytu akutních respiračních onemocnění. Lze předpokládat, že počet nemocných bude i nadále narůstat,“ uvádí vedoucí lékařka pracoviště epidemiologie Nemocnice České Budějovice MUDr. Iva Šípová. „Naše laboratoře opakovaně zachytily chřipku A i chřipku B,“ dodává se slovy, že Nemocnice České Budějovice je na zvládnutí epidemie připravena.

Návštěvu u pacienta ze závažných důvodů a na nezbytně nutnou dobu může povolit pouze primář oddělení, jeho zástupce nebo první službu mající lékař.

Již od 15. ledna platí zákaz návštěv na 1. oddělení následné péče.