Milostivé léto 2024

17. červenec 2024  |   Michaela Štěpánková

Tým Exekuceinfo.cz nabízí podrobný návod k Milostivému létu 2024. Obsahuje podmínky akce a doporučený postup, jak akci využít - vše právně revidováno.

Kompletní návod na Milostivé léto 2024 naleznete zde:

Beseda na téma: Přijetí dítěte do pěstounské péče

16. červenec 2024  |   Michaela Štěpánková

Srdečně Vás zveme na besedu na téma "Přijetí dítěte do pěstounské péče", která se bude konat v Městské knihovně v Kaplici dne 10. září 2024 od 16:00 do 18:00 hodin.

Dočasná změna otevírací doby pošty Kaplice

9. červenec 2024  |   Michaela Štěpánková

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny pošty Kaplice 1 38241.Rozsah hodin pro veřejnost bude omezen na nezbytně nutnou dobu ve dnech 13.07.- 31.08.2024 z provozních důvodů .

Zahájení rekonstrukce ul. Generála Fanty – I.etapa

28. červen 2024  |   Michaela Štěpánková

Městský úřad Kaplice, odbor správy majetku, přináší informace k rekonstrukci ulice Generála Fanty. Tato rekonstrukce na čas omezí pohyb v lokalitě kolem škol a polikliniky, ale je nezbytná zejména z důvodu kompletní obnovy vodohospodářských sítí. Do budoucna pomůže také ke zvýšení bezpečnosti chodců.

Obchvat města Kaplice – II. etapa

20. červen 2024  |   Michaela Štěpánková

V letošním roce byla zahájena stavba „Obchvat města Kaplice – II. etapa, silnice II/154, okr. Český Krumlov. Celková realizace prací je plánována na 2 roky. Napojení obchvatu na silnici II/154 pod osadou Blansko si vyžádá úplnou uzavírku od 6:00 v sobotu 29.06.2024 do 22:00 v sobotu 01.09.2024. Objízdné trasy jsou zveřejněny https://dopravniinfo.cz/.

Objízdná trasa: II/154 Kaplice – II/158 Malonty –  III/1589 s omezením do 3,5 t Desky – Ličov – II/154 Benešov nad Černou je určená také pro veřejnou linkou dopravu. Z důvodu vedení náhradních tras veřejné linkové dopravy žádáme cestující, aby sledovali výlukové jízdní řády.

Kaplické léto - klub pro děti

14. červen 2024  |   Michaela Štěpánková

Srdečně zveme děti od 7 do 12 let na příjemné trávení letních prázdnin, potkáme se vždy ve středu od 8 do 15 hodin v Arše (Pohorská 865, Kaplice) od 10.07. do 21.08.

Připravili jsme pro Vaše děti bohatý a zábavný program plný her, výtvarných aktivit a tvořivých dílen, které rozvíjejí fantazii i kreativní dovednosti. Můžete se těšit na ukázku včelaření, re-use dílnu, zálesácké dovednosti, 3D tisk a další.

Díky podpoře CPIC pro Jihočeský kraj vám můžeme tyto dny pro vaše děti nabídnout zdarma včetně lehkého oběda.

Program nabídnou místní organizace jako Kabinet Kaplice, Archa - Českobratrská církev evangelická, Skauti, CPIC, Červený kříž a další.

Na jednotlivé středy se můžete přihlásit na webu https://primestskednyvkaplici.my.canva.site/

NOVÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ V KAPLICI

7. červen 2024  |   Michaela Štěpánková

Registrace k praktickému lékaři MUDr. Ivo Faflíkovi - sdružená praxe praktických lékařů FAF-MEDIC s.r.o. je stále možná na městském úřadě v Kaplici v přízemí radnice ve dnech:
úterý 12:00h-17:00h,
čtvrtek 7:00h-12:00h,
pátek 12:00h-17:00h.
Pouze ve čtvrtek 13.6. a v pátek 14.6. z důvodu dovolené nebude registrace na městském úřadě probíhat.
Děkujeme za pochopení.

Domov pro seniory Kaplice

5. červen 2024  |   Michaela Štěpánková

Výstavba 3. patra budovy B

Vznikne nově bezpečné oddělení pro klienty s vysokým stupněm demence a prostory pro vzájemné setkávání a další služby pro klienty.

Snažíme se zkvalitňovat naše služby, pochopte prosím dočasné omezení způsobené stavebními pracemi.

NOVÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ V KAPLICI

22. květen 2024  |   Michaela Štěpánková

Sdružená praxe praktických lékařů FAF-MEDIC s.r.o. rozšiřuje své působení do města Kaplice, kde vznikne nové místo poskytování zdravotních služeb.

Předpokládáme, že ordinaci v Kaplici otevřeme cca v říjnu. Tato ordinace bude mít společnou kartotéku s ordinací v Českých Budějovicích. Pacienti tak budou moci být ošetřeni v obou ordinacích, dle jejich preferencí.

Do otevření Kaplické ordinace se o Vás samozřejmě rádi postaráme v ordinaci v Českých Budějovicích.

CENA TEPLA V KAPLICI ZA ROK 2023

26. duben 2024  |   Michaela Štěpánková

Vážení Kapličáci,

V současné době zřejmě už všem dorazilo vyúčtování tepla za rok 2023. Protože se v různých diskuzích objevují domněnky a dohady o důvodech tohoto skokového zdražení, rozhodli jsme se zveřejnit časovou osu jednotlivých rozhodnutí, týkajících se dodávek tepla v Kaplici.