NOVÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ V KAPLICI

22. květen 2024  |   Michaela Štěpánková

Sdružená praxe praktických lékařů FAF-MEDIC s.r.o. rozšiřuje své působení do města Kaplice, kde vznikne nové místo poskytování zdravotních služeb.

Předpokládáme, že ordinaci v Kaplici otevřeme cca v říjnu. Tato ordinace bude mít společnou kartotéku s ordinací v Českých Budějovicích. Pacienti tak budou moci být ošetřeni v obou ordinacích, dle jejich preferencí.

Do otevření Kaplické ordinace se o Vás samozřejmě rádi postaráme v ordinaci v Českých Budějovicích.

MS v muškaření 19.-25.05.2024, Rožmberk nad Vltavou

13. květen 2024  |   Michaela Štěpánková

3. MS v muškaření - kategorie ženy

9. MS v muškaření - kategorie masters

Putování po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta 2024

29. duben 2024  |   Michaela Štěpánková

rgh

CENA TEPLA V KAPLICI ZA ROK 2023

26. duben 2024  |   Michaela Štěpánková

Vážení Kapličáci,

V současné době zřejmě už všem dorazilo vyúčtování tepla za rok 2023. Protože se v různých diskuzích objevují domněnky a dohady o důvodech tohoto skokového zdražení, rozhodli jsme se zveřejnit časovou osu jednotlivých rozhodnutí, týkajících se dodávek tepla v Kaplici.

UPOZORŇUJEME: ZÁKAZ STARÝCH KOTLŮ PLATÍ OD 1. ZÁŘÍ 2024

22. duben 2024  |   Michaela Štěpánková

Od 1. září 2024 začne platit zákaz provozování starých kotlů na pevná paliva v objektech určených k bydlení, a to nejen v rodinných a bytových domech, ale také stavbách pro rodinnou rekreaci. Vztahovat se bude na kotle, které nesplňují minimálně 3. třídu dle normy ČSN EN 303-5. Tyto kotle se již téměř dva roky nesmí používat ve všech ostatních než výše uvedených stavbách.

Konkrétně již nebude možné provozovat staré spalovací stacionární zdroje, jejichž prostřednictvím se ohřívá voda pro teplovodní soustavu ústředního vytápění. Naopak kamna nebo krby, které vytápějí pouze místnost, ve které jsou umístěny, se budou moci používat i nadále.

Zobrazit více

Zdravotnická dokumentace zaniklého poskytovatele zdravotních služeb - Praktik MM Kaplice, s.r.o.

4. duben 2024  |   Michaela Štěpánková

Zdravotnická dokumentace zaniklého poskytovatele zdravotních služeb, kterým byl Praktik MM Kaplice, s.r.o., IČO 01799169, obor všeobecné praktické lékařství, je uložena na odboru zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Zdravotnická dokumentace bude předána nově zvolenému poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství na základě jeho písemné žádosti nebo na základě písemné žádosti pacienta.

5. duben 2024

Parkování na sídlištích v Kaplici

V ranních hodinách dne 05.04.2024 proběhla preventivně informativní akce týkající se parkování motorových vozidel na sídlištích (Na Vyhlídce, Míru a 1.Máje) v Kaplici. Řidiči, kteří měli za stěračem vozidla letáček (viz foto) žádný správní trest (pokutu) nedostanou.

Akce má preventivně informativní charakter!!!!!!!!

Město Kaplice

Nová stomatologická ordinace v Českém Krumlově

26. březen 2024  |   Michaela Štěpánková

Vážení občané,

v Českém Krumlově začíná provozovat stomatologické služby nová ordinace paní MDDr. Radky Lindner - www.mydentlindner.cz.

Dle informací paní doktorky má stomatologická ordinace kapacitu pro registraci pacientů i z Kaplicka. Kdo tedy ještě nejste u žádného stomatologa zaregistrováni, můžete se zaregistrovat pomocí formuláře na webových stránkách orddinace.

Ing. Pavel Svoboda místostarosta Kaplice