Hlavní stránka MP
Odchycená kočka

Odchycená kočka


 16. říjen 2023


Dne 15.10.2023 byla v odpoledních hodinách v ulici Linecká v Kaplici odchycena kočka (viz fotografie). Majitele kočky se nepodařilo ustanovit. Z tohoto důvodu byla kočka převezena do smluvního zařízení (Animal Rescue Staré Hodějovice) k umístění. Majitel či případní zájemci o osvojení mohou kontaktovat provozovatele zařízení na níže uvedeném telefonním čísle:


Vladimír Kössl - 777 214 680                                                                   Bc. Martin Griga

                                                                      MP Kaplice


Odchycená ovce

Odchycená ovce


 14. říjen 2023


Dne 14.10.2023 byla v dopoledních hodinách v ulici Tržní v Kaplici odchycena volně pobíhající ovce. Ovce nebyla nijak označena. Majitele ovce se nepodařilo ustanovit. Z tohoto důvodu byla ovce převezena do smluvního zařízení (Animal Rescue Staré Hodějovice) k umístění. Majitel či případní zájemci o osvojení mohou kontaktovat provozovatele zařízení na níže uvedeném telefonním čísle:


Vladimír Kössl - 777 214 680


Poděkování za pomoc při odchytu patří: hlídce OOP ČR Kaplice a příslušníkům HZS Kaplice                                                                    Bc. Martin Griga

                                                                      za MP KapliceOdchycené kotě

Odchycené kotě


 23. září 2023


Dne 23.9.2023 bylo v ulici Nové Domky v Kaplici odchyceno kotě: černé barvy, pohlaví: kocour. Kotě bylo dne 23.9.2023 umístěno do smluvního zařízení Města Kaplice (Animal Rescue, Na Štětkách č. 512, Staré Hodějovice). Majitel nebo případní zájemci o osvojení získají bližší informace na níže uvedeném telefonním čísle:


- Vladimír Kössl (provozovatel útulku) - 777 214 680


Bc. Martin Griga

za MP Kaplice


Odchycené kotě

Odchycené kotě


 26. červenec 2023


Dne 26.7.2023 ve 13:00 hod. bylo v ulici Zahradní v Kaplici odchyceno kotě (viz fotografie). Majitel se o své kotě může přihlásit na telefonních číslech MP Kaplice: 


- 605 111 039 nebo 602 742 458


MP Kaplice


Bezpečnost před prázdninami

Bezpečnost před prázdninami


 28. červen 2023


Ve středu 21.června jsme si povídali o bezpečném chování před prázdninami s panem strážníkem Martinem Grigou.

Připomněl nám mnoho věcí ohledně jízdy na kole, o bezpečnosti své i ostatních dětí, o tom jak se chovat doma , když tam nejsou rodiče a také o (ne)mluveni s cizími lidmi. Měli jsme možnost si scénkami různé situace vyzkoušet. Těšíme se na další setkání až zase budeme zpátky ve škole na podzim.

Žáci z 1.stupně

Zdroj: www.zsomlenicka.cz


PREVENTIVNÍ PROGRAM S MĚSTSKOU POLICIÍ KAPLICE NA ZŠ ŠKOLNÍ 226

PREVENTIVNÍ PROGRAM S MĚSTSKOU POLICIÍ KAPLICE NA ZŠ ŠKOLNÍ 226


 30. březen 2023


Žáci 6.B, ZŠ Školní 226


Ve čtvrtek 2. 3. 2023 přišel do naší školy Bc. Martin Griga – vedoucí strážník Městské policie v Kaplici, aby nás seznámil s tématy jako je trestní odpovědnost, trestní řízení ve věcech dětí a mladistvých, přestupky, kyberkriminalita a prostředí sociálních sítí. Téma bylo velmi obsáhlé, takže jsme ho nestihli celé probrat a pokračovali jsme ve středu 15. 3. 2023. Co zajímavého jsme se dozvěděli?

Martin: Podle mě je ta beseda super. Přišlo mi zajímavé, že by nás měl „učit“ policista. Měl jsem z toho dobrý dojem, ale i jsem zjistil, co všechno se v ČR děje. Chtěl bych takových přednášek víc. Super byly rady, co máme dělat v krizových situacích. A vůbec mi přijde zajímavé, jak je na všechno zákon. Na věci, o kterých jsem neměl ani ponětí, tak jsem vůbec nevěděl, že na to jsou zákony. Přednáška mě dost bavila. Pája: Beseda se mi líbila, protože jsem zjistila spoustu nových věcí. Nejvíce mě bavilo, když jsme si povídali o kyberšikaně a o tom, jak se jí vyhnout. Zjistila jsem, jak se ubránit, kdybych šla venku sama a někdo by mě napadl. Chtěla bych, aby ta přednáška byla znovu.

Tomáš: Přednáška mě bavila. Už nikdy nebudu nikoho urážet na internetu. Také jsem se dozvěděl, že když dám kamarádovi heslo od wi-fi, tak toho může zneužít a sebrat mi všechny peníze na účtu. Nebo mi může ukrást identitu, ale to pak není kamarád. Taky pokud by se připojil na můj účet, může toho zneužít a psát mým kamarádům vulgární věci. Beseda se nám moc líbila, dávali jsme různé otázky, povídali jsme si o našich zážitcích a zkušenostech.

Pro každého z nás byla tato beseda přínosem a panu Grigovi bychom tímto chtěli moc poděkovat za jeho čas, který s námi strávil.


Zdroj: https://www.mestokaplice.cz/soubory/zpravodaj/zpravodaj-2023-04.pdf


Odchycený pes

Odchycený pes


 23. březen 2023


Dne 23.03.2023 ve 13:00 hod. byl v ulici Linecká (lokalita ,,lomu") v Kaplici odchycen tento pes: kříženec, černé barvy, bez evidenční známky či elektronického čipu.

Pes je umístěn v zařízení pro opuštěná zvířata v Českém Krumlově. Majitel či případní zájemci o osvojení získají potřebné informace na níže uvedených telefonních číslech:


Městská policie Kaplice: 605 111 039, 602 742 458 

Útulek Český Krumlov: 606 640 507


Odchycený pes našel již nového majitele (osvojitele).Bc. Martin Griga

za MP Kaplice


Dopravní bezpečnost a povinná výbava kola pro 3. třídy v podání městské policie

Dopravní bezpečnost a povinná výbava kola pro 3. třídy v podání městské policie


 17. únor 2023


Ve čtvrtek 16.2. 2023 se třetí třídy účastnily prevence na dopravní bezpečnost (chování na chodníku a mimo něj, jízda na kole, povinná výbava, atd...). Žáci byli nejen komunikativní, ale zkusili si i praktické ukázky pod dozorem vedoucího strážníka městské policie Martina Grigy. Po této teoretické části bude druhou částí na jaře jízda na kole na dopravním hřišti.Zdroj: https://www.zsfantova.cz/co-se-u-nas-deje/udalosti-a-akce/dopravni-bezpecnost-a-povinna-vybava-kola-pro3.html