8. únor 2023  |   Ivana Chromá

14. prosinec 2022  |   Ivana Chromá

Potřebujeme projet!

8. prosinec 2022  |   Pavel Svoboda

Město Kaplice a HZS Kaplice se připojují k republikovému projektu: ,,3 metry K ŽIVOTU“. Smyslem tohoto projektu je naučit řidiče neparkovat svá vozidla na místech, kde by byl znemožněn či ztížen průjezd vozidel Integrovaného záchranného systému k mimořádné či krizové situaci a dále vozidel provádějících zimní údržbu komunikace a vývoz komunálního odpadu.

Městská policie Kaplice bude na vytipovaných místech za stěrače vozidel umisťovat informativní letáky. Žádáme řidiče, kteří na svých vozidlech naleznou předmětný informační leták, aby svá vozidla na těchto místech již neparkovali!! Umístění letáku na vozidlo je čistě preventivní opatření, které má za cíl naučit řidiče neparkovat vozidlo(a) na daném místě. V případě nerespektování, bude toto jednání postihováno dle zákona.

Zraněná kočka

30. listopad 2022

Dne 29.11.2022 byla v ulici K Zámečku v Kaplici hlídkou MP Kaplice odchycena zraněná kočka (zranění zadních končetin) černobílé barvy. Kočka byla hlídkou MP Kaplice převezena na ošetření ke smluvnímu zvěrolékaři Města Kaplice. Touto cestou hledáme majitele kočky či případné zájemce k osvojení. Telefonní kontakt: 605 111 039.

Kočka byla dne 29.11.2022 umístěna do náhradní péče. Děkujeme všem občanům za spolupráci. Majitel kočky může v dané věci kontaktovat MP Kaplice.

Bc. Martin Griga

za MP Kaplice

Aktuální informace ke stavbě prodejny LIDL Kaplice

25. červenec 2022  |   Libor Lukš

Vážení spoluobčané,

na základě četných dotazů a jako reakce na šíření řady dezinformací si Vám dovolujeme podat aktuální informace přímo od zástupců společnosti Lidl Česká republika v.o.s. ohledně výstavby prodejny LIDL v Kaplici.

VZNIK SENIOR TAXI V KAPLICI

25. červenec 2022  |   Libor Lukš

Město myslí na své seniory a podporuje myšlenku vzniku služby senior taxi pro občany Kaplice a přilehlých osad. Příprava vzniku projektu vyžaduje samozřejmě dostatek času a úsilí. Město aktivně hledá cesty, aby služba mohla v Kaplici brzy vzniknout. Podporovanými účely cesty jsou hlavně návštěva lékaře, lékárny, hřbitova, cesty na autobusové či vlakové nádraží, kostely a knihovny.