Odchycené kočky


 30. červen 2022


Dne 29.06.2022 v 11:00 hod. byly v ulici Luční v Kaplici odchycena tři koťata Evropské krátkosrsté kočky. Všechna tři koťata byla dne 29.06.2022 převezena do útulku Animal Rescue v Českých Budějovicích k umístění. Zde si je mohou případní zájemci osvojit. Telefonní kontakt na provozovatele Animal Rescue je: 777 214 680.Bc. Martin Griga

vedoucí strážník MP KapliceNová kaplická tradice úspěšně zahájena! Výstup na Hradišťský vrch přilákal všechny věkové kategorie


 20. květen 2022  |   Libor Lukš


Kdo zůstal doma, udělal chybu, je tu krásně. Těmito slovy hodnotila první ročník Výstupu na Hradišťský vrch s rozhlednou jedna z jeho účastnic. Na akci, která se konala v sobotu 14. května, vyrazila s rodinou. A právě účast celých rodin pořadatele, tedy město Kaplice, těšila nejvíc.

Zobrazit víceProplácení příspěvku za poskytování bezplatného ubytování osob z Ukrajiny


 14. duben 2022


Příspěvek na solidární domácnost pro fyzické osoby je řešen Ministerstvem práce a sociálních věcí a úřady práce (informace zde). Formulář k vyplnění žádosti:

https://davkyuk.mpsv.cz/domacnost


Kompenzační příspěvek pro právnické osoby, podnikající fyzické osoby a obce je vyplácen na základě smlouvy s Jihočeským krajem, podrobné informace:

https://www.kraj-jihocesky.cz/proplaceni-kompenzacniho-prispevku-za-poskytovani-bezplatneho-ubytovani-osob-z-ukrajiny