Stovky zvířat, historické traktory, živá muzika, dobroty… Kaplický ušák nabídl dva dny plné zábavy!


 7. říjen 2021  |   Libor Lukš


Děti si ho okamžitě zamilovaly. Fotily se s ním a užívaly si jeho přítomnost. Aby ne… byl to skutečný sympaťák! O kom je řeč? O velkém ušákovi Kubovi, který ve dnech 17. a 18. září okupoval městský park v Kaplici. Konala se zde totiž chovatelsko-zemědělská výstava s názvem Kaplický ušák. A právě Kuba byl jejím maskotem.

„Jsem rád, že i přes covidovou krizi a ošemetné počasí lidé na akci přišli. Bylo jich hodně, přičemž mnozí si užili oba dny, což mě moc těší. Radost mi mimo jiné udělalo, že přijeli i přátelé z Freistadtska se svými traktory. Celkově Kaplického ušáka hodnotím dobře, myslím, že se to podařilo,“ uvádí starosta Kaplice Pavel Talíř.

Zobrazit více

Od displejů vzhůru na hřiště. Uskutečnil se další ročník sportovní akce Kaplice v pohybu


 7. říjen 2021  |   Libor Lukš


Temné mraky hrozily, občas spadla nějaká ta kapka a zafoukal vítr, ale malí sportovci naštěstí nejsou z cukru… Radost si v sobotu 18. září, kdy se ve sportovním areálu ZŠ Školní konala akce s názvem Kaplice v pohybu, pokazit nenechali. Mottem letošního ročníku bylo: Od displejů a telefonů vzhůru na hřiště a stadiony aneb sportem proti covidu.

„Hlavním účelem bylo přitáhnout děti zpátky ke sportům. Bohužel sportují čím dál tím méně, přičemž doba covidová tomu samozřejmě neprospěla. Členské základny v oddílech jsou nižší, než tomu bývalo nejen před epidemií. Chtěli jsme, aby děti opět zjistily, že je sport moc fajn a že v něm mohou být třeba i úspěšné,“ uvádí místostarosta Kaplice a organizátor Libor Lukš.

Zobrazit více