ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE V KAPLICI


 7. březen 2024  |   Michaela Štěpánková

Dne 20.2.2024 odebral Krajský úřad společnosti Praktik MM Kaplice s.r.o. oprávnění poskytovat zdravotní služby (to znamená vystavovat recepty, neschopenky, žádanky k odbornému lékaři, pořizovat výpisy ze zdravotní dokumentace apod.). Společnost byla současně vyzvána k předání zdravotnické dokumentace Krajskému úřadu. Toto rozhodnutí nabylo právní moci ve středu 6.3.2024.


Doporučujeme proto všem pacientům, kteří byli registrováni u společnosti Praktik MM Kaplice s.r.o., aby si začali hledat nového praktického lékaře, pokud možno ve svém nejbližším okolí.

Město Kaplice obratem 6.3.2024 požádalo 6 největších zdravotních pojišťoven o spolupráci a pomoc našim občanům při vyhledávání nového praktického lékaře. Zajistit dostupnou péči pojištěncům je jedním z hlavních úkolů zdravotních pojišťoven.


Ke kontaktování Vaší zdravotní pojišťovny můžete využít jednoduchý formulář na webu Ministerstva zdravotnictví (https://nedostupnapece.mzcr.cz)


V případě, že nemáte možnost formulář vyplnit online nebo budete potřebovat s jeho vyplněním pomoci, můžete přijít osobně na Městský úřad:

-          Náměstí 70, odbor vnitřních věcí – č.dveří 216 nebo 222.

-          ul. Linecká 391, odbor sociálních věcí – č.dveří 109 a 209.


S vyplněním formuláře a jeho odesláním Vám rádi pomůžeme. Tyto návštěvy prosím směřujte na úřední dny, tj. v pondělí a ve středu.


Vzhledem ke skutečnosti, že nyní je na Krajském úřadě vyhlášeno výběrové řízení „pouze“ na specializovanou ordinaci ORL a chirurgie hlavy a krku, město Kaplice ještě dnes požádá Krajský úřad o vyhlášení nového výběrového řízení na ordinaci praktického lékaře a ambulantní péči pro území města Kaplice.

 

Radek Ježek, starostafotka