Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
30. července 2015
S hlášením závad či tipy na zlepšení života ve městě pomáhá aplikace Dej Tip. Využít ji může každý ve svém mobilu nebo na webu města

Město Kaplice zavedlo novou službu, která umožňuje všem občanům a veřejnosti upozornit na případné problémy a závady, se kterými se setkávají při pohybu na území města. Pro tipy na zlepšení či nahlášení závady nově slouží aplikace Dej Tip, kterou je možné využít jak na webových stránkách města Kaplice – www.mestokaplice.cz i prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. Odeslané informace se zobrazí zaměstnancům Městského úřadu Kaplice, kteří situaci vyřeší. O stavu řešení pak veřejnosti poskytují zprávu prostřednictvím městských webových stránek.


Aplikaci pro mobilní telefony a zařízení s operačním systémem Google Android je možné stáhnout zdarma pomocí nástroje Google Play. Postup je jednoduchý: Vyfotografujete závadu, přiřadíte jí příslušnou kategorii (vybírat můžete např.: veřejná zeleň, odpadky, silnice, cyklostezky, lavičky, dopravní značení, autovrak, kanalizace, veřejné osvětlení), pokud chcete, připojíte komentář a hlášení odešlete. Telefon musí mít během zpracování zapnutou GPS pro zjištění polohy závady a připojení k internetu. Toto platí v případě mobilní aplikace. Pokud používáte aplikaci na webu města, průvodce Vás provede zadáním místa závady v interaktivní mapě.

Tip na odstranění závady či na zlepšení života ve městě je naprosto anonymní, během odeslání informací na úřad se neodesílají jména, telefonní čísla ani žádné další identifikační údaje. Zaznamenání závady úřadem a stav jejího řešení je následně možné ověřit na internetových stránkách města Kaplice.


Co například lze nahlásit pomocí aplikace?
Vadí Vám nefunkční veřejné osvětlení?
Narazili jste na padlý strom zasahující do komunikace nebo přerostlý plevel u chodníku?
Rozčilují Vás odpadky na veřejných prostranstvích a přeplněné kontejnery?
Blokuje před Vaším domem parkovací místo autovrak?
Míjíte na ulici poškozenou dopravní značku?


Kde najdu aplikaci na webu?
Přejděte na odkaz ZDE (https://www.mestokaplice.cz/ostatni-18/dej-tip/) a řiďte se postupem na stránce. Na příslušnou stránku s formulářem Vás navede také tlačítko v levém menu městského webu.


Kde stáhnout mobilní aplikaci a jak ji používat?
1. Stáhněte si aplikaci v Google Play (mobilní aplikace je dostupná pro mobilní telefony a zařízení s OS Android)
2. Najděte například díru v silnici
3. Spusťte aplikaci
4. Stiskněte tlačítko Start
5. Pořiďte fotku
6. Vyberte kategorii
7. Vložte komentář
8. Stiskněte Odeslat


O službě Dej Tip
První instalace a spuštění ostrého provozu v rámci České republiky proběhlo již na začátku roku 2012 v Českých Budějovicích a od té doby se postupně zapojila další města v nejrůznějších koutech ČR (např. statutární město Pardubice a Havířov a řada dalších). Aplikaci Dej Tip úspěšně využívá i Správa a údržba silnic Jihočeského kraje. 


Provozovatelem aplikace a autorizovaným poskytovatelem služby je Dej Tip pro Českou republiku je společnost GEFOS a.s., autorem aplikace je společnost Intergraph CS. Více informací se dozvíte na stránkách www.dejtip.eu.


Pro bližší info:
Jan Bohdal, specialista PR
media@mestokaplice.cz
https://www.mestokaplice.cz/media/


TIP:
Chcete být informováni o dění a akcích v Kaplici?
Pošlete nám svůj kontaktní e-mail na media@mestokaplice.cz a my Vám budeme zasílat novinky formou newsletteru.

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz