Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
5. srpna 2015
Do Galerie Krampus v Kaplici přišlo v prvním měsíci 1000 návštěvníků. Démonický svět zve na noční prohlídky

Galerii Krampus v Kaplici navštívila za první měsíc fungování téměř tisícovka návštěvníků. Kvůli vysokému zájmu lidí provozovatelé zavedli také noční prohlídky. Ty doplňují pravidelné prohlídky ve všední dny i o víkendech. Unikátní přehlídku démonických masek Krampusů mají návštěvníci města Kaplice možnost vidět do poloviny letošního září. S drobnými úpravami pak provoz galerie bude pokračovat od října. 12. prosince pak masky ožijí v již tradiční Krampus Show, kterou Kaplice přivítá počtvrté.


Statistika návštěvnosti potěšila provozovatele Galerie Krampus, Kulturní a informační centrum (KIC) Kaplice. Z celkových přesně 996 návštěvníků přišlo do kaplického podzemí 393 dospělých, 211 nebojácných dětí a zvýhodněné nabídky vstupného využilo 98 rodin. Rostoucí tendence počtu návštěvníků dokazuje, že se zájem o fenomén Krampusů, který každoročně ožívá zejména až v prosinci, pozvolna zvyšuje. Například v neděli 2. srpna se do galerie Krampusů v podzemí bývalého pivovaru na kaplickém náměstí vypravilo 96 návštěvníků, a to dokonce jen ve zkrácené odpolední provozní době.


Velký zájem je také o noční prohlídky, které pokračují ve středu 5. srpna a ve čtvrtek 6. srpna. Zájemci si mohou vybrat ze tří termínů: od 20:00, 21:00 a ve 22:00 hodin. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím na e-mailu infocentrum@kickaplice.cz nebo na telefonu 380 311 388.


Galerie Krampus navazuje na úspěšnou a populární Krampus Show, kterou Město Kaplice pořádá letos již počtvrté. Galerie nabízí unikátní přehlídku démonických masek Krampusů, které si realizátoři vypůjčili od zahraniční skupiny z Rakouska. Takových skupin již každoročně na show vystupuje asi dvacet. Prezentace kostýmů v Galerii Krampus probíhá na zhruba 250 čtverečních metrech a doplňuje ji video, které přibližuje uplynulé ročníky Krampus Show. Kaplické Kulturní informační centrum (KIC), které galerii provozuje, počítá s pilotním provozem do třetiny letošního září. Aktivně se ale pracuje na možnosti prodloužení výstavy stejně, jako na přípravách 4. ročníku Krampus Show, který se uskuteční v sobotu 12. prosince.


Krampus je původně alpské strašidlo, které se objevuje především kolem období Adventu. Jedná se o starověkou tradici, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a do okolních států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Název Krampus vznikl z rakouského Krampas a znamená něco neživého.


Kde najdete Galerii Krampus?
Na adrese Náměstí 206, Kaplice
Kdy bude galerie otevřena?
Pondělí – pátek  10:00-12:00   13:00-17:00
Sobota   10:00-12:00  13:00-16:00
Neděle  13:00-16:00
+ noční prohlídky avizované na www.ikaplice.cz (aktuálně středa 5.8. a 6.8., vždy od 20:00, 21:00 a 22:00)


Vstupné:
Vstupné: 70,- Kč
Zlevněné vstupné (děti, mládež do 18ti let) 50,- Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 200,- Kč


Více informací:

Jan Bohdal
specialista PR
Město Kaplice
+420 608900067
media@mestokaplice.cz  
www.mestokaplice.cz
www.ikaplice.cz


TIP:
Chcete být informováni o dění a akcích v Kaplici?
Pošlete nám svůj kontaktní e-mail na media@mestokaplice.cz a my Vám budeme zasílat novinky formou newsletteru.

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz