Zprávy a články - Média
2. září 2015
Deník: Kaplickým se daří v boji s prostitucí

Kaplice – Prostitutek v Kaplici i v jejím okolí ubývá. Kaplické městské policii se daří efektivně odhalovat případy prostituce a dovádět je až k samotnému postihu, jak plyne
z nejnovějších statistik.

„Řešením takových přestupků je ve většině případů bloková pokuta," uvedl Jan Bohdal, tiskový mluvčí města Kaplice. „Méně případů je oznamováno správním orgánům s následným úředním řízením a v krajním případě dochází k udělení zákazu pobytu na území města." Čtyři prostitutky, které se neřídily rozhodnutím soudu, dokonce za porušení zákona skončily ve vězení.

„Prostituce ve městě výrazně ubylo," zhodnotil situaci velitel kaplických strážníků Martin Griga. „Uvědomujeme si ovšem, že ji nelze zcela vymýtit. Děláme ale všechno proto, abychom ji regulovali, vytlačovali a znepříjemňovali prostitutkám jejich činnost."

V loňském roce bylo blokovým řízením řešeno 233 případů prostituce a k tomu bylo 65 případů oznámeno správním orgánům. „Zajímavé je, že z uvedeného počtu případů se v 66 případech jednalo o rakouské občany," upřesnil Martin Griga s tím, že mezi dalšími národnostmi, které služby vyhledávaly, byli občané ČR, Slovenska, Maďarska, Srbska a Polska.

Zdroj: http://www.denik.cz/jihocesky-kraj/kaplickym-se-dari-v-boji-s-prosituci-hwki.html

Média