Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
2. září 2015
Kaplice se o slavnostech ponoří do doby první republiky

V pátek 4. a v sobotu 5. září proběhnou v Kaplici tradiční „Kaplické slavnosti“. Tématem letošních oslav bude období první republiky. Akce začíná v pátek ve 14 hodin a ukončena bude v sobotu o půlnoci. Bohatý kulturní program doprovodí významné sportovní akce, pořadatelé očekávají dojezd jedné z etap cyklistického závodu Okolo jižních Čech či průjezd historických závodních automobilů 6. ročníku South Bohemia Classic. Chybět nebude ani program pro děti, na své si přijdou milovníci hudby různých žánrů i gastronomie. Co by totiž znamenaly Kaplické slavnosti bez Cmundobraní a soutěže na téma Kaplická cmunda.


Páteční program (4. září) nabídne od 14 hodin zábavný den pro děti v městském parku s atraktivní rybářskou soutěží, poníky a koňmi či světskými atrakcemi a to vše za doprovodu kaplické hudební skupiny Na-EX. Po 15. hodině je pak na náměstí očekáván dojezd II. etapy cyklistického závodu Okolo jižních Čech. I zde však přihlížející najdou samostatný doprovodný program. Na večerní 20. hodinu je v městském parku naplánovaná přehlídka 6. ročníku South Bohemia Classic, setinové rallye atraktivních veteránských a sportovních vozidel s mimořádnou hodnotou.


Hlavní program slavností bude zahájen v sobotu 5. září v 10:30, kdy z kaplického náměstí projde až do městského parku historický kostýmovaný průvod z období první republiky. Po 11. hodině následuje moderovaná slavnostní zahajovací ceremonie s hudebními a kulturními představeními. Od 12:00 až do půlnoci bude také v provozu populární pivní stan s nepřetržitými živými hudebními vystoupeními. Podrobný program je přílohou této tiskové zprávy.


V rámci doprovodného programu kaplických slavností se představí Rybářství Nové Hrady a Pstruhařství Kaplice, proběhne také hasičská prezentace, ČSCH ZO Střítež, k dispozici bude počítačový trenažér a hry na PC od společnosti PC servis, aquazorbing, skákací hrad i stánkový prodej. Na parkoviště u Ševčíků – budou instalovány světské atrakce Jaroslava Holého.


Pořadatelem Kaplických slavností je Kulturní a informační centrum (KIC), kde je možné získat podrobné informace o programu a jeho případných úpravách či změnách. K dispozici je také telefonní číslo do KIC: 380 311 388 či mailová adresa: infocentrum@kickaplice.cz a webový informační portál Kaplicka www.ikaplice.cz.

Pro bližší info:
Jan Bohdal, specialista PR
media@mestokaplice.cz
https://www.mestokaplice.cz/media/

TIP:
Chcete být informováni o dění a akcích v Kaplici?
Pošlete nám svůj kontaktní e-mail na media@mestokaplice.cz a my Vám budeme zasílat novinky formou newsletteru.

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz