Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
10. září 2015
Kaplice byla o slavnostech nejen prvorepubliková. Možnost vyžití našly děti, milovníci kultury, gastronomie i sportovní příznivci

První zářijový víkend patřil tradičním Kaplickým slavnostem. Od pátečního odpoledne do sobotní noci organizátoři připravili bohatý program, ve kterém si své našly všechny věkové i zájmové skupiny. Přes poměrně nepříznivou předpověď počasí zavítalo do Kaplice velké množství lidí. S návštěvností jsou organizátoři spokojeni stejně, jako s bezproblémovým průběhem slavností a skladbou programu.


„Velice se povedl páteční dětský den, na kterém je každým rokem stále více účastníků. Děti si prošly spoustu stanovišť, která pro ně připravovali nejen rybáři, chovatelé zvířat ze Stříteže, ale i hasiči. Mohly se zúčastnit pěnové show, aquazorbingu, dovádět na skákacím hradu nebo se setkat s vodníkem. Na konci cesty je pak čekala sladká odměna, kterou pro ně připravil partner akce, Jednota Kaplice,“ uvádí ředitel kaplického Kulturního informačního centra (KIC) Stanislav Trs. KIC měl produkci slavností na starosti.


Letos byl do pátečního programu Kaplických slavností nově zahrnut i cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech. Na své si tak přišli také sportovní fanoušci, kteří na kaplickém náměstí sledovali dojezd druhé etapy tohoto prestižního závodu. Páteční večer byl zakončen, stejně jako vloni, průjezdem veteránských vozů South Bohemia Classic. Nechyběla ale ani Jack Daniel´s fire party s DJ Hitrádia Faktor Matyášem Palkovičem, která se odehrála v pivním stanu.


Sobotní program začal tradičně historickým kostýmovým průvodem, zasazeným do období první republiky. Průvod nápaditě a efektně doplnily historické automobily. „Každý rok je zajištěn stále s vyšší profesionalitou a letos se to opět potvrdilo. Jsem moc rád, že se nám daří vytvořit pro občany i návštěvníky města zajímavý víkend, kde si každý dokáže najít sobě blízký program a zpestří si tak konec léta,“ hodnotí starosta Kaplice Pavel Talíř.


Novinkou letošních slavností bylo Cmundobraní spojené se soutěží, týkající se tohoto populárního pokrmu. Kdo by totiž z nabídky restaurací neznal kaplickou cmundu. Prezentace se zúčastnil jeden ze známých televizních kuchařů Daniel Kopál. „Cmundobraní mělo veliký úspěch, a proto bychom ho chtěli udržet i do dalších let. Zatím jsme slyšeli na slavnosti jen samé kladné recenze,“ hodnotí za pořadatele Stanislav Trs.
Letos kapličtí více než v minulých letech investovali do hudební produkce. Zahrály například populární kapely Light and Love, Sebastián, O5 a Radeček. Rekordně se letos vytočilo osmdesát sedm sudů piva a také stánkoví prodejci si pochvalovali zájem o své produkty a služby.


Budoucí témata slavností se hledají


„Slavnosti opět proběhly v historickém duchu a bude velmi těžké rozhodovat o dalších tématech, která se dotýkají města Kaplice,“ hodnotí Kaplické slavnosti starosta města Pavel Talíř. Zatímco v minulosti bylo příhraničí výrazně spojeno se zemědělstvím, v současnosti je situace úplně jiná a na řadu přicházejí nová témata. „Sám bych dával přednost historickému průvodu, už jen pro jeho atraktivitu,“ navrhuje Pavel Talíř s tím, že se ale nebrání novým tématům pro slavnosti v dalších letech. Přiznává zároveň, že téma budou organizátoři hledat těžko, ale je přesvědčen, že se sobě vlastním nadšením. „Mezi návštěvníky jsem zaznamenal názor, že vždy v této době bývaly dožínky, které ukončovaly žňové práce v zemědělství, protože jsme bývali zemědělskou oblastí. Bohužel nedokážu odhadnout, na kolik by to bylo odpovídající téma slavností. Doufám ale, že se nám i pro budoucnost podaří vždy uspořádat krásné a zajímavé slavnosti např. na téma hasiči a jejich historie či jiné,“ dodává kaplický starosta.


Více informací:

Jan Bohdal
specialista PR
Město Kaplice
+420 608900067
media@mestokaplice.cz 
www.mestokaplice.cz 
www.ikaplice.cz

TIP:
Chcete být informováni o dění a akcích v Kaplici?
Pošlete nám svůj kontaktní e-mail na media@mestokaplice.cz a my Vám budeme zasílat novinky formou newsletteru.

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz