Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
9. března 2016
Krampus show v Kaplici se po bilancování připravuje na nový ročník

Podle plánů, které si stanovili pořadatelé populární Krampus show v Kaplici, přehlídky alpských démonických bytostí, proběhne do konce března výběrové řízení na produkční společnost, která by měla zajistit tuto akci na dobu příštích několika let. Tato významná akce již nabyla takových rozměrů, že pořadatelé musí zvolit upravenou strategii, zejména z rozpočtového hlediska. To, co si před lety nikdo ani neuměl představit, má nyní konkrétní rozměry a díky profesionálnímu přístupu k poslednímu 4. ročníku Krampus show jsou pořadatelé vybaveni souborem informací a „manuálů“ pro úspěšnou a bezpečnou produkci takové akce. Podle doporučení specialistů na produkci podobných akcí má město Kaplice potenciál si show udržet a dále ji rozvíjet. Vedení kaplické radnice věří, že Krampus show je pozitivním přínosem pro propagaci města.


Ihned po skončení posledního 4. ročníku Krampus show, který byl zatím největší a také produkčně nejnáročnější, se pořadatelé zabývali dalším směřováním této populární akce. Pečlivě sbírali pozitivní a negativní ohlasy a nyní mají jasno v tom, jak k akci přistupovat na vyšší profesionální úrovni. To ocenili také odborníci z kulturní či bezpečnostní branže. Přestože počet návštěvníků Krampus show roste, pořadatelům se podařilo eliminovat dopravní problémy, ke kterým docházelo v předchozích letech. „Připravili jsme parkovací plochy pro 6 000 vozidel a v této souvislosti nás mrzí, že více než polovina účastníků parkovala jinde než na těchto placených vyhrazených plochách. Proto vznikla expertní skupina, která bude pracovat speciálně na této otázce tak, aby lidé nebloudili, pohodlně zaparkovali a pořadatelům parkovací systém přinesl očekávaný výnos z poplatku za parkování. Připravuje se například koncepce několika úrovní parkovacích zón,“ vysvětluje místostarosta Kaplice a zároveň hlavní zástupce pořadatele Libor Lukš. Zároveň doplňuje, že se vyplatila investice do bezpečnosti celé akce, která v tomto ohledu proběhla bezproblémově. Náklady na bezpečnost a komfort návštěvníků i občanů Kaplice přesáhly půl milionu korun.


Velmi důležitým úkolem nadále zůstává zlepšování situace pro kaplické občany, kteří zaznamenávají určitá omezení během této jednodenní akce. Pořadatelé tuto skutečnost vnímavě vyhodnocují a snaží se najít takové řešení, aby omezení byla pro občany města co nejmenší, a aby si i oni Krampus show užívali.


Náklady na celou Krampus show 2015 dosáhly 1,9 milionů korun. Finanční příjmy byly zhruba 500 tisíc. Finančně nevyčíslitelným výnosem je propagace města nejen v celorepublikovém měřítku. V porovnání s minulými ročníky se bilance celé akce zlepšuje. Zatímco se při loňském ročníku podařila na straně výnosů získat asi jen desetinová částka ve srovnání s náklady, minulý rok to byla již celá jedna čtvrtina. V porovnání s podobnými akcemi v jiných místech České republiky je tento fakt srovnatelný. Pro pátý ročník je výchozí pozice mnohem lepší. Ohlas, kterého dosáhl loňský ročník Krampus show Kaplice, je dobrým základem k jednáním se silnými partnery a sponzory. „Již výběrové řízení na produkční společnost je spojeno zároveň s hledáním výrazných smluvních partnerů, kteří budou chtít spojit svá jména nebo značky s tímto projektem na dobu několika let, tak aby se počáteční investice umořila,“ upozorňuje Libor Lukš. Vyhlášené výběrové řízení bude uzavřeno na konci března.


Plány pro pátý ročník jsou opět velké. Město Kaplice bude na konci roku pořádat jednu z největších akcí v Jihočeském kraji, která by se podtitulem dala nazvat „zimním festivalem“. Termín konání Krampus show 2016 ještě bude upřesněn. Akci navštíví každoročně zhruba 20 tisíc lidí ze všech koutů České republiky a má skvělé renomé také v zahraničí. Mediálně se show daří nejen v českých médiích, ale také za hranicemi ČR a dokonce za hranicemi Evropy. Ve svém článku a fotogalerii se o ní zmínil například i britský list The Guardian.


Fenomén Krampus žije v Kaplici již celoročně díky Galerii Krampus s téměř dvěma desítkami originálů masek krampusů a s bonusy, například ve formě nočními prohlídek či kouřových a zvukových efektů. Prohlídku doplňuje profesionálně zpracovaný dokumentární film, natočený přímo při show v Kaplici. Galerie obnovila svůj provoz, po pravidelné výluce na přelomu roku, na začátku února.Pro další informace kontaktujte:

Jan Bohdal
specialista PR
Město Kaplice
+420 608900067
media@mestokaplice.cz 
www.mestokaplice.cz 
www.ikaplice.cz


TIP:

Chcete být informováni o dění a akcích v Kaplici?
Pošlete nám svůj kontaktní e-mail na media@mestokaplice.cz a my Vám budeme zasílat novinky formou newsletteru.

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz