Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
15. března 2016
Kaplice se připojila do projektu Hodina Země, upozorňuje na negativní změny světového klimatu

Pouze dvě obce v Jihočeském kraji se připojily do ekologické aktivity, která má upozornit na špatný stav světového klimatu. Jednou z nich je jihočeská Kaplice. Projekt Hodina Země, jak název napovídá, podpoří na jednu hodinu ekologické zacházení se zdroji naší planety. Vypnutím elektrických spotřebičů a osvětlení občané, instituce, města a obce i jednotlivci symbolicky upozorní na problém, se kterým se naše planeta potýká.


„Symbolickým zhasnutím dáváme najevo, že o velkém problému, kterým je změna klimatu, nejen víme, ale že se na jeho řešení chceme aktivně podílet,“ vysvětluje důvody pořádání akce Hodina Země Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica, který je koordinátorem hodiny Země.


Večer 19. března od 20:30 do 21:30 se ponoří do tmy stovky českých měst, památek, firem a domácností. Hodina Země přitom symbolicky spojuje obyvatele celého světa, kteří chtějí vyjádřit, že si nejen uvědomují, jak velký problém změna klimatu představuje, ale že se chtějí na jeho řešení aktivně podílet. V Kaplici na hodinu zhasne budova radnice, kostel sv. Petra a Pavla, a objekt bývalého pivovaru na Bělidle. Budoucím závazkem, kterým Kaplice podpoří iniciativu, je zapojení do sítě půjčoven elektrokol a elektroskútrů.


„Jsme téměř jediní v regionu, kteří se iniciativy zúčastní. Je skvělé, že projekt podpořilo vedení města Kaplice. Ekologické problémy nám nejsou lhostejné,“ uvedl místostarosta Kaplice Libor Lukš.


Česká republika se na podzim roku 2015 aktivně zapojila do přípravy nové mezinárodní dohody o ochraně klimatu v Paříži. Poprvé v dějinách smlouva zavazuje průmyslové i rozvojové země, aby skutečně začaly chránit společné klima. Zároveň ale bohaté země musí přispět na to pomoc nejchudším regionům světa odvracet tvrdé dopady změny klimatu.


Jak se zapojit do Hodiny Země:
Web a tiskové zprávy: http://www.veronica.cz/hodinazeme/ 
Facebook: https://cs-cz.facebook.com/hodinazemecr/ 
Twitter: https://twitter.com/hodinazeme 


plakat-hodina-zeme


Pro další informace kontaktujte:

Jan Bohdal
specialista PR
Město Kaplice
+420 608900067
media@mestokaplice.cz 
www.mestokaplice.cz 
www.ikaplice.cz


TIP:
Chcete být informováni o dění a akcích v Kaplici?
Pošlete nám svůj kontaktní e-mail na media@mestokaplice.cz a my Vám budeme zasílat novinky formou newsletteru.

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz