Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
16. srpna 2016
Kaplické slavnosti proběhnou o prvním víkendu v září. Připravte se na pravé dožínky!

Tradiční Kaplické slavnosti proběhnou letos v pátek a v sobotu 2. a 3. září. Nabídnou bohatý program s tématem Dožínky. Chybět nebude rybářská soutěž, atrakce pro děti, loutková pohádka, cmundobraní i spanilá jízda traktorů. Pořadatelé, Kulturní informační centrum (KIC) a město Kaplice, rozhodně nezapomněli také na bohatý kulturní program. Mezi téměř patnácti hudebními formacemi vystoupí také Tereza Kerndlová se svou skupinou, k poslechu a tanci zahraje domácí Good Times Big band a chybět nebude ani rock například v podání kapel Rozkrock či Seeking Horizon. Akce se uskuteční v městském parku, ale tradiční ceremonie zasáhnou až na kaplické náměstí a do přilehlých ulic. Programem slavností bude provázet moderátor Daniel Kopál.

„Dožínky byly vždy vyvrcholením hospodářského roku, oslavou žní a byla to vždy tradiční akce na Kaplicku. Sám mám dožínky velice rád, protože pocházím z venkovského zemědělského prostředí a už se těším, že se svými nejbližšími, společně se svou rodinou, budu moci dorazit na Kaplické slavnosti, a že se zde setkám nejen se svými známými a přáteli, ale zejména se všemi občany Kaplice. Určitě se uvidíme, těším se,“ říká starosta Kaplice Pavel Talíř.

„Slavnosti jsou letos zaměřeny do stylu dožínek, účastníky čeká zajímavý průjezd traktorů a zemědělské techniky, opět se opíráme o místní spolky a tradice na Kaplicku. Každý si přijde na své,“ zve na Kaplické slavnosti ředitel KIC Kaplice Stanislav Trs.

Podrobnosti o programu Kaplických slavností najdete na přiloženém plakátu. Děkujeme všem sponzorům a podporovatelům. Mediálními partnery města Kaplice jsou Hitrádio Faktor, Jihočeská televize a Českokrumlovský deník.

Pro bližší info:
Jan Bohdal, specialista PR
+420 608900067
media@mestokaplice.cz
www.mestokaplice.cz
www.ikaplice.cz – vše o dění a kultuře v Kaplici

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz