Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Média
15. září 2017
Okolo jižních Čech: Kaplice cyklistická

Ani chladné počasí a občasný déšt nepoškodil kvalitu cyklistického závodu Okolo jižních Čech. Zhruba 120 startujících zcela určitě zažilo chladné chvilky při průjezdu Novohradskými horami. O to příjemnější pak musel být průjezd třeba centrem Kaplice, kde na závodníky čekali fanoušci podél trati. Naše město se podílelo na přípravě průjezdu tohoto prestižního závodu a diváci tak měli možnost sledovat závodníky stájí, které nelze přehlédnout ani v nejslavnějším závodě na světě Tour de France.


Kaplice byla v sobotu 2. září cílovým městem nejdelší stošedesáttříkilometrové čtvrté etapy silničního závodu. Cyklisté startovali v pravé poledne v Třeboni, aby se zhruba o čtyři hodiny později objevili v centru Kaplice, kde je čekaly dva celé průjezdy městem s jednou rychlostní prémií a třetí částečné kolečko s cílovým dojezdem na náměstí. Závodníci i veřejnost byli součástí nabitého programu, protože v Kaplici zároveň probíhaly tradiční slavnosti města.


Starosta Kaplice Pavel Talíř, společně s místostarostkou Trhový Svinů Věrou Korčakovou a místostarostou Svatého Jána Pavlem Tvarohem předali ceny nejlepším závodníkům v rámci etapy i v rámci celkového pořadí. Svůj náskok si po dojezdu do Kaplice upevnil Čech Josef Černý
(Elkov Author Cycling Team), "kaplickou" etapu vyhrál švýcar Patrick Schellling (Team Vorarlberg).


Poděkování patří všem, kteří se podíleli na spolupráci s pořadateli závodu - KIC Kaplice, Městské policii, bujanovským dobrovolným hasičům a Technickým službám města Kaplice. Pořadatelé zajistili klidný průběh závodu centrem našeho města a děkujeme jim za profesionálně organizovanou sportovní akci a vstřícnou komunikaci při její přípravě. Věříme, že pro město i pro pořadatele má význam se na takových akcích účastnit. 

cykliste 1 cykliste 2 cykliste 3 cykliste 4 predavani cen vitezum predavani ceny vedoucimu zavodnikovi zleva Pavel Talir (s Kaplice) - Vera Korcakova (ms TS) - Jan Hajek (reditel zavodu OJC)

Zobrazit všechny články rubriky:
Média
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz