Město Kaplice - Oficiální internetové stránky
www.mestokaplice.cz

Zprávy a články - Ostatní
29. května 2020
Na rozhlednu z Blanska

Rozhledna na Hradišťském vrchu se stala ihned od svého otevření atraktivním cílem a jsme mile překvapeni a potěšeni, jaké množství návštěvníků již přilákala a stále láká.

 

Jsme si ale vědomi, že takovýto atraktivní turistický cíl si žádá pro své návštěvníky i patřičné zajištění.  A tady si bohužel musíme přiznat, že po celý rok, kdy je rozhledna otevřena, se potýkáme s problémem parkování, a to zejména v osadě Hradiště, neboť vzdálenost 1 km od rozhledny láká návštěvníky začít právě tam.

 

V současné chvíli bohužel nemáme pro parkování v osadě Hradiště vytvořeny ideální podmínky. Řešení hledáme a pracujeme na něm v podobě zadaného zpracování projektové dokumentace na parkovací plochu pro cca 15 vozidel, s cílem tuto parkovací plochu následně co nejdříve vybudovat. To však bude ještě nějakou chvilku trvat, a proto bychom se rádi obrátili i na vás, návštěvníky naší rozhledny, abyste jako výchozí bod výletu více využívali osadu Blansko. Zde se nachází parkovací plocha u Domu chráněného bydlení a z tohoto místa Vás dovede modrá turistická značka po 2 kilometrech až k rozhledně. Jako odměnu po absolvování o něco delší trasy pak můžete využít návštěvu nově vybudovaného hřiště v centru obce, které nabízí stanoviště s hracími a tělocvičnými prvky pro malé i velké výletníky.

 

Věříme, že výlet z Blanska na rozhlednu na Hradišťském vrchu si získá své příznivce a že o něco delší procházka přispěje k již tak pěknému zážitku z výhledů rozhledny.

 

Libor Lukš, místostarosta města

 

Zobrazit všechny články rubriky:
Ostatní
[ Úvodní stránka ]     [ Vytisknout ]
 
ePUSA - Elektronický portál územních samospráv  
Copyright © 2011 - 2020  ·  Město Kaplice  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz