7.4.2020

3.4.2020

Informace pro veřejnost o odběrovém místě na COVID–19

rubrika: Ostatní

Od 3.4.2020 funguje v areálu Nemocnice Český Krumlov, a.s. místo pro odběry vzorků k testování na COVID-19.

1.4.2020

Aktualizace – ošetřovné pro OSVČ

rubrika: Ostatní

Žádosti OSVČ o ošetřovné se podávají přímo na Ministerstvo průmyslu a obchodu, nikoliv na obecní živnostenský úřad!

Žádosti včetně příloh o uvedený finanční příspěvek na ošetřovné pro OSVČ se podávají přímo na Ministerstvo průmyslu a obchodu, které bude finanční příspěvek (dotaci) poskytovat.

31.3.2020

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

30.3.2020

Obnovení provozu Sběrného dvora Kaplice

rubrika: Ostatní

Od 02.04.2020 bude obnoven omezený provoz Sběrného dvora Kaplice.

Provozní doba zůstává zachována.

Žádáme občany, aby dodržovali pravidla vyplývající z mimořádných opatření Vlády ČR, tzn. že ve sběrném dvoře může být maximálně 1 občan.

Doufáme, že tento vstřícný krok vůči občanům města Kaplice, nebudeme muset opět zrušit z důvodu nedodržování mimořádných opatření.

30.3.2020

Sdělení hejtmanky Jihočeského kraje

27.3.2020

Omezení Městského úřadu Kaplice

27.3.2020

Charitní infolinky

rubrika: Ostatní

V rámci sítě Charit v českobudějovické diecézi byl sestaven seznam infolinek dle jednotlivých regionů, které poskytnou občanům základní informace o aktuálních vládních nařízeních,  pomoc s řešením sociálních dopadů spojených s karanténou (např. finanční tíseň, pracovně – právní problematika aj.), případně předají kontakty na další služby a instituce, jež pomohou lidem zajistit odbornou pomoc či základní potřeby (např. nákupy, dovážka obědů, péče o blízkou osobu apod.).

Soubor ke stažení (PDF)Charitní infolinky

Omezení Lékařské služby první pomoci v Kaplici

rubrika: Ostatní

Z důvodu nedostatků lékařů bude od 26.03.2020 do odvolání omezena Lékařská služba první pomoci v Kaplici. V případě potřeby volejte na telefonní číslo: 380 313 045. Na tomto telefonním číslo Vám bude sděleno, jestli je přítomen lékař. V případě, že se na toto telefonní číslo nedovoláte, je potřeba využít lékařskou pomoc v Nemocnici Český Krumlov.

26.3.2020

Ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné

rubrika: Ostatní

Městský úřad Kaplice, odbor obecní živnostenský úřad, informuje, že bude nárok na ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné (dále jen „OSVČ“), které kvůli koronaviru nemohou aktuálně vykonávat svou podnikatelskou činnost a pečují o dítě.

25.3.2020

Výzva pro fyzické a právnické osoby podnikající v pronajatých prostorách města Kaplice.

rubrika: Ostatní

Vedení města Kaplice vyzývá všechny fyzické a právnické osoby, které provozují svou výdělečnou činnost v pronajatých prostorách města Kaplice, aby prostřednictvím žádosti vyjádřili své požadavky na odložení, snížení, případně prominutí platby nájemného v souvislosti s omezením podnikatelské činnosti, jako důsledku přijatých opatření proti šíření koronaviru. Žádosti budou přijímány v podatelně MÚ Kaplice nebo elektronicky na adrese kancelar@mestokaplice.cz do 1.4. 2020. Orgány města se následně těmito žádostmi budou zabývat a přijmou k jejich vyřešení jednotné stanovisko.

Soubor ke stažení (DOCX)Žádost

Krizová opatření prodloužena

Omezení provozu České pošty Kaplice

rubrika: Ostatní

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny pošty  Kaplice 1, 38241.

Rozsah hodin pro veřejnost bude omezen na nezbytně nutnou dobu ve dnech  od  25.3.2020 z provozních důvodů.

Nakládání s odpady v době COVID 19

rubrika: Ostatní

Veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) od osoby v karanténě, by měl být uložen v plastovém pytli na odpady. Plastové pytle by měly mít minimální tloušťku 0,2 mm. Po naplnění pytel by měl být pevně zavázán a na povrchu ošetřen desinfekčním prostředkem.

Soubor ke stažení (PDF)Stanovisko ke KO

Sběr nabídek dobrovolníků

rubrika: Ostatní

Na webových stránkách Jihočeského kraje je umístěn formulář pro sběr nabídky dobrovolnické pomoci.

Adresa odkazu je https://www.kraj-jihocesky.cz/evidence-dobrovolniku-vyzva-jihoceskeho-kraje-covid-19

Kontakty vyplněné do tohoto formuláře jsou předávány zdravotnickým zařízením, poskytovatelům soc. služeb (odbornosti zdrav. a soc.) a Panelu nestátních neziskových organizací, který koordinuje dobrovolnickou pomoc (mimo zdrav. a soc. odborností).

23.3.2020

Přerušení provozu mateřských škol v Kaplici

23.3.2020

Všeobecný lékař - linky pro seniory

Vážení občané,

rozhodli jsme se jako Všeobecný praktický lékař v těchto nelehkých chvílích myslet hlavně na naše starší pacienty, seniory.

20.3.2020

Informace pro rodiny klientů umístěných v Domově pro seniory Kaplice

18.3.2020

Vláda zakázala vycházení bez roušek

rubrika: Ostatní

Vláda od 19. března 2020 od 0:00 hod. zakazuje všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest, jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šála a jiné.

Vláda dále nařizuje všem pendlerům omezit pohyb na území ČR na nezbytně nutné potřeby.

Dále Vláda vyhrazuje otevírací dobu prodejen potravin a drogerie od 07:00 do 09:00 hod. pro osoby starší 65 let věku, které by tyto provozovny mimo určenou dobu neměly navštěvovat.

18.3.2020

Nařízení hejtmanky kraje o regulačním opatření v dopravě