Zubař bude!

3. březen 2022  |   Libor Lukš

Kaplice se stejně jako další města potýká s nedostatečnou kapacitou zubařské péče pro své občany. Opakovaně byla vypsána výběrová řízení na nového stomatologa. Ta nebyla úspěšná.

V roce 2021 se proto ustavila pracovní skupina ve složení: zdravotní sestra Eva Zemánková, Pavla Opekarová, JUDr. Vanda Kárová a Mgr. Pavel Janota. Ve spolupráci s vedením města se po několika jednáních společnými silami podařilo najít nového zubaře. Ten již nyní vykonává svou praxi v Českém Krumlově a je ochoten rozšířit péči pro další pacienty, a to i v našem městě.

Zobrazit více

Krizový štáb a rada města Kaplice jednaly o pomoci Ukrajině

28. únor 2022

UANa sociálních sítích či přímo nebo telefonicky se na nás obracíte s dotazy, jak bude město Kaplice postupovat v otázce pomoci pro Ukrajinu a její občany.

Dnes ráno zasedal krizový štáb, na kterém byly projednány a schváleny následující kroky:

• Město Kaplice pečlivě sleduje situaci a dle doporučení koordinuje své kroky s Jihočeským krajem.
  • Na stránkách města jsou zveřejněny informace týkající se pomoci občanům Ukrajiny, kteří na našem území již pobývají, nebo nově příchozím.
  • Dle výše zmíněných doporučení nebude město Kaplice v tuto chvíli organizovat materiální sbírku, neboť nejsou zajištěny bezpečné cesty, jak materiální pomoc za území Ukrajiny dovézt a rozdělit potřebným.
  • Po jednání s Charitou Kaplice je na našich facebookových stránkách zveřejněna jedna z možností finančního daru, další možnosti finanční pomoci jsou např. Český červený kříž, ADRA, UNICEF.

Byla svolána mimořádná rada města. Na radě bylo schváleno, že město Kaplice v tuto chvíli dle svých možností bezplatně poskytne a vybaví 2 byty pro ukrajinské uprchlíky. Další možné kapacity jsou v řešení.

Na dalším jednání rady či na jednání zastupitelstva bude řešen i finanční dar na pomoc Ukrajině ze strany města.

Zobrazit více