Vyhrazená parkovací místa


 21. únor 2024


Vážení,

informujeme Vás o dvou volných parkovacích stání v lokalitě ulice Na Vyhlídce u budovy č.p. 503, která jsou určena k vyhrazení, viz zákres.

Částka za parkovací kartu je stanovena dle OZV o místních poplatcích za užívání veřejného prostranství a to na 6000 Kč/rok.


Písemné žádosti o vyhrazená parkovací stání mohou občané města Kaplice podávat na MěÚ Kaplice odbor správy majetku, budova Náměstí č.p. 70 nebo na podatelně MěÚ a to do 8. 3. 2024.

Obrázek1

Zobrazit více

Životní podmínky 2024 – výběrové šetření v domácnostech


 13. únor 2024


Český statistický úřad organizuje v roce 2024 v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění  pozdějších předpisů, každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2024“ (EU-SILC). Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Zobrazit více

Trestní odpovědnost ve věcech mladistvých v šestých třídách - pokračování

Trestní odpovědnost ve věcech mladistvých v šestých třídách - pokračování


 8. únor 2024


Ve středu 7.2 se uskutečnilo v šestých třídách pokračování prevence na téma Trestní odpovědnosti ve věcech mladistvých. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých a důležitých věcí týkající se Kaplice. Mluvilo se o častých přestupcích v tomto městě. Probralo se kouření na zakázaných místech, plánování "bitek", bouchání petard, atd... Vše se konalo pod vedením vedoucího strážníka městské policie Martina Grigy.


Zdroj: https://www.zsfantova.cz/co-se-u-nas-deje/udalosti-a-akce/trestni-odpovednost-ve-vecech-mladistvych-v-sestych-tridach---pokracovani.html


Jeden průkaz k vozidlu místo dvou


 24. leden 2024


Od 1. ledna 2024 vám k nově registrovanému vozidlu vydáme jen „malý technický průkaz“ - osvědčení o registraci vozidla.
Pokud neměníte registraci, velký i malý technický průkaz dál platí.

Více informací naleznete v příloze.


Uložení zdravotnické dokumentace zaniklého poskytovatele V+H Dent s.r.o.


 17. leden 2024


Zdravotnická dokumentace zaniklého poskytovatele zdravotních služeb, kterým byl V+H Dent s.r.o., v oboru zubní lékařství, s místem poskytování Dolní Dvořiště je uložena na odboru zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Více informací naleznete v příloze.Odchycený leguán

Odchycený leguán


 30. prosinec 2023


Dne 30.12.2023 byl v ranních hodinách poblíž sídliště Míru v Kaplici odchycen leguán. Odchycené zvíře je umístěno v Záchranné stanici ZOO Hluboká nad Vltavou, kde si jej majitel může vyzvednout.


Telefonní kontakt na pracovníky ZS: 602 112 143
                                                                         Bc. Martin Griga

                                                                             MP Kaplice


                                                


Odchycený pes

Odchycený pes


 10. prosinec 2023


Pes již byl předán majiteli.


Dne 10.12.2023 byl v dopoledních hodinách v ulici SNP v Kaplici odchycen volně pobíhající pes: kříženec Rhodéského ridgbecka, hnědé barvy, pohlaví: pes (kastrovaný). Odchyt provedl strážník MP Kaplice ve spolupráci s pracovníkem odchytové služby Animal Rescue Vladimírem Kösslem. Při odchytu tohoto psa velmi pomohla hlídka OOP ČR Kaplice (prap. Jakub Šiška a pprap. Adam Turek), za což jim patří veliké poděkování. Pes byl umístěn do smluvního zařízení Města Kaplice (Animal Rescue, Na Štětkách 512, 370 08 Staré Hodějovice), kde si jej majitel může vyzvednout. 


Kontakt na Vladimíra Kössla: 777 214 680
                                                                           Bc. Martin Griga

                                                                               MP Kaplice