Dům s pečovatelskou službou Blansko


Dům s pečovatelskou službou Blansko

Dům s pečovatelskou službou Blansko se nachází 2 km od Kaplice v klidné obci Blansko. Funguje od roku 2006, kdy byl zrekonstruován a zmodernizován z původních dvou školních budov. Je zde celkem 18 bytových jednotek, z toho 6 bytů o velikosti 1+1 a 12 bytů o velikosti 1+0. Každý byt je vybaven kuchyňskou linkou s elektrickou troubou a vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem.


Předností budovy je bezbariérový přístup, klid a krásná příroda v okolí. V budově je k dispozici výtah, společenská místnost a prádelna. Ke zkvalitnění bydlení přispívá stejně jako v Domě s pečovatelskou službou Kaplice centrální koupelna, která je obyvatelům domu přístupná. Koupelna slouží zároveň jako prostor pro poskytování kadeřnických a pedikérských služeb. V letních dnech je možné volný čas trávit na zahradě.


Soustředění bytů na jednom místě usnadňuje poskytování pečovatelské služby, která je v tomto domě zajišťována každý všední den. Zázemí zde má pečovatelka, která zajišťuje donášku oběda, nákupy, praní, úklidy nebo dopravu autem do Kaplice. Obyvatelé se do Kaplice mohou dopravit také veřejnou hromadnou dopravou. Žádosti o umístění do domu s pečovatelskou službou vyřizuje sociální pracovník – Odbor sociálních věcí a péče MěÚ Kaplice, Linecká 391, tel. 380 303 188, 607 570 111.
Mapa - Dům s pečovatelskou službou Blansko


Velká mapa