Stavební úpravy křižovatky ul. Na Vyhlídce a ul. Českobudějovická

17. únor 2021  |   Libor Lukš

Vážení spoluobčané,

v letošním roce plánujeme zrekonstruovat křižovatku ul. Na Vyhlídce a ul. Českobudějovická. Na předmětnou stavbu bylo požádáno o přidělení dotace. V případě, že dotace nebude přidělena, Město Kaplice provede stavbu z vlastních prostředků.

V minulém roce byla zpracována projektová dokumentace, nyní je již stavba připravena k realizaci v souladu se stavebním povolením.

Rekonstrukce mostu KA 017 u rybárny

17. únor 2021  |   Libor Lukš

Vážení spoluobčané,

v letošním roce plánujeme zrekonstruovat most KA 017 u rybárny.

Na stávajícím mostním objektu u opěr a křídel jsou uvolněné kameny, v místě hladiny vody se zdivo zcela rozpadá, v levobřežní opěře pod uložením jednoho z nosníku je svislá trhlina. U nosné konstrukce je místy odhalená výztuž s patrným oslabením korozí. Chybí izolace, chybí římsy a záchytný systém proti pádu chodců nebo vozidel do koryta potoku. Most je celkově ve velmi špatném stavebně technickém stavu, proto bude odstraněn a nahrazen novým.

Žáci a učitelé základních škol se dočkají zlepšení podmínek v učebnách v horkých slunečných dnech.

10. únor 2021  |   Libor Lukš

Na základě získaných zkušeností z jiných měst a jejich školských zařízení, z pohledu finančních nákladů a výsledného efektu, byla po společném jednání se zástupci obou základních škol jako nejvýhodnější varianta pro zmírnění dopadů slunečných a horkých dnů, zejména v učebnách orientovaných na jih, vybrána instalace předokenních žaluzií.

V osadě Žďár budou mít nové veřejné osvětlení.

10. únor 2021  |   Libor Lukš

Vzhledem k tomu, že v nové zástavbě v osadě Žďár není veřejné osvětlení ani rozvod NN, který by se mohl využít pro veřejné osvětlení, byly osloveny společnosti, které by dodaly a instalovaly solární typ veřejného osvětlení. Jedná se o instalaci 13 sloupů veřejného osvětlení.

Byly předloženy tři cenové nabídky a radou města byla vybrána společnost E. ON Energie, a.s. s nabídkou 658 679 Kč bez DPH.

Město Kaplice nadále podporuje střední školství v Kaplici.

10. únor 2021  |   Libor Lukš

Rada města s velkým potěšením přijala informaci ředitelky SOŠ a SOU Kaplice PhDr. Zdeňky Lovčí o tom, že MŠMT schválilo žádost o zápis maturitního oboru vzdělání Technické lyceum do rejstříku škol. Schválení tohoto maturitního oboru by mělo významně přispět k zájmu o studium na naší střední škole, zejména z pohledu následného možného praktického uplatnění tohoto studia v kaplických firmách.

Mapový portál Mapotip

24. leden 2021

Potřebujete zjistit, čí je pozemek za Vaším domem a jak je velký? Které pozemky patří obci? Kudy vede vodovod nebo kanalizace? Změřit jeho vzdálenost od Vaší parcely? Zajímá Vás, jak Kaplice vypadala v minulosti? K tomu všemu stačí kliknutí do mapového portálu...

Město Kaplice nabízí pomoc s registrací do Centrálního rezervačního systému – Očkování proti COVID-19.

15. leden 2021  |   Libor Lukš

Vážení spoluobčané,

1. Jste sami seniory nad 80 let, nebo máte příbuzného či známého v této věkové kategorii?
  2. Nevíte si rady a chcete pomoci s registrací do Centrálního rezervačního systému – Očkování proti COVID-19.
  3. Volejte na tel: 380 311 388, nebo pište na: ockovanikickaplice@seznam.cz a domluvte si schůzku v čase:
    Pondělí až pátek: 8.00 až 16.30 hodin
  4. Zaměstnanci Infocentra Kaplice Vám pomohou s registrací do systému.

Jihočeský kraj spustí 15. ledna bezplatnou telefonickou linku pro seniory. Na čísle 800 100 450 získají informace o očkování proti covidu-19

14. leden 2021

Jihočeský kraj spustí v pátek 15. ledna bezplatnou telefonickou linku pro seniory, která bude poskytovat informace o očkování proti onemocnění covid-19. Pracovníci linky zájemcům pomohou s vyplněním registračního formuláře, výběrem očkovacího centra a objednáním termínu vakcinace. Telefonní číslo 800 100 450 bude v provozu v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hod. Centrální rezervační systém pro očkování proti koronaviru bude fungovat od 15. ledna, ale zatím jen pro občany starší 80 let. Pro ostatní bude fungovat od začátku února.

21. zasedání zastupitelstva se neuskutečnilo z důvodu nedostatečného počtu zastupitelů.

6. leden 2021  |   Libor Lukš

Na dnešní den 6.1. 2021 bylo svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva. Zasedání bylo svoláno na základě žádosti 7 opozičních zastupitelů a hlavním bodem programu měl být „Návrh na pořízení změny č.3 Územního plánu Kaplice“. Podnětem pro pořízení této změny je snaha o vyvolání stavební uzávěry v souvislosti s plánovanou výstavbou bytového domu v lokalitě Nové Domky, kdy iniciátorem pro pořízení změny územního plánu je prostřednictvím opozičních zastupitelů spolek Kaplice 2057, z.s.  a investorem uvedené stavby je společnost JPR Staving, s.r.o.