Mapový portál Mapotip

24. leden 2021

Potřebujete zjistit, čí je pozemek za Vaším domem a jak je velký? Které pozemky patří obci? Kudy vede vodovod nebo kanalizace? Změřit jeho vzdálenost od Vaší parcely? Zajímá Vás, jak Kaplice vypadala v minulosti? K tomu všemu stačí kliknutí do mapového portálu...

Město Kaplice nabízí pomoc s registrací do Centrálního rezervačního systému – Očkování proti COVID-19.

15. leden 2021  |   Libor Lukš

Vážení spoluobčané,

1. Jste sami seniory nad 80 let, nebo máte příbuzného či známého v této věkové kategorii?
  2. Nevíte si rady a chcete pomoci s registrací do Centrálního rezervačního systému – Očkování proti COVID-19.
  3. Volejte na tel: 380 311 388, nebo pište na: ockovanikickaplice@seznam.cz a domluvte si schůzku v čase:
    Pondělí až pátek: 8.00 až 16.30 hodin
  4. Zaměstnanci Infocentra Kaplice Vám pomohou s registrací do systému.

Jihočeský kraj spustí 15. ledna bezplatnou telefonickou linku pro seniory. Na čísle 800 100 450 získají informace o očkování proti covidu-19

14. leden 2021

Jihočeský kraj spustí v pátek 15. ledna bezplatnou telefonickou linku pro seniory, která bude poskytovat informace o očkování proti onemocnění covid-19. Pracovníci linky zájemcům pomohou s vyplněním registračního formuláře, výběrem očkovacího centra a objednáním termínu vakcinace. Telefonní číslo 800 100 450 bude v provozu v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hod. Centrální rezervační systém pro očkování proti koronaviru bude fungovat od 15. ledna, ale zatím jen pro občany starší 80 let. Pro ostatní bude fungovat od začátku února.

21. zasedání zastupitelstva se neuskutečnilo z důvodu nedostatečného počtu zastupitelů.

6. leden 2021  |   Libor Lukš

Na dnešní den 6.1. 2021 bylo svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva. Zasedání bylo svoláno na základě žádosti 7 opozičních zastupitelů a hlavním bodem programu měl být „Návrh na pořízení změny č.3 Územního plánu Kaplice“. Podnětem pro pořízení této změny je snaha o vyvolání stavební uzávěry v souvislosti s plánovanou výstavbou bytového domu v lokalitě Nové Domky, kdy iniciátorem pro pořízení změny územního plánu je prostřednictvím opozičních zastupitelů spolek Kaplice 2057, z.s.  a investorem uvedené stavby je společnost JPR Staving, s.r.o.

Spolek aktivních seniorů v Kaplici získal významné ocenění

10. prosinec 2020  |   Libor Lukš

Radost zavládla ve Spolku aktivních seniorů v Kaplici. V tradiční Ceně Senior roku, kterou vyhlašuje projekt Sensen (Senzační senioři) Nadace Charty 77, se v celorepublikové konkurenci umístil na třetím místě v kategorii Nejlepší klub. Předání ocenění se uskutečnilo v úterý 8. prosince v obřadní místnosti v budově kaplické radnice.

Krizový štáb ORP Kaplice má za sebou další tři zasedání

9. listopad 2020  |   Libor Lukš

V pátek 16.10. 2020 proběhlo druhé zasedání krizového štábu ORP Kaplice, jehož činnost byla obnovena v souvislosti s opětovným vyhlášením nouzového stavu v naší republice. Krizový štáb se sešel ve stejném složení jako v pondělí 5.10. 2020 a navíc byly na zasedání přizvány zástupkyně Odboru školství a mládeže a Odboru sociálních věcí a péče, protože právě jejich kompetencí se týkaly některé probírané záležitosti.

Další zasedání krizového štábu proběhla v pátek 23.10. 2020 a ve středu 4.11. 2020 ve stejném složení jako dvě předchozí.

Co je nového v Kaplici a okolí

30. říjen 2020  |   Libor Lukš

I v ne zrovna úplně lehké době, kdy život a každodenní činnost každého z nás více či méně ovlivňuje pandemie koronaviru, bych vás rád informoval o tom, co je za poslední dobu v našem městě a jeho okolí nového.

Krizový štáb ORP Kaplice obnovil svou činnost

6. říjen 2020  |   Libor Lukš

V souvislosti s vývojem koronavirové krize a s vyhlášením nouzového stavu obnovil v pondělí 5.10. 2020 svou činnost Krizový štáb ORP Kaplice. Na svém prvním obnoveném jednání se krizový štáb sešel ve složení starosta a místostarosta města Kaplice, ředitel územního odboru Český Krumlov Policie ČR, velitel požární stanice Kaplice, vedoucí KIC Kaplice a pracovníci krizového řízení města Kaplice.

Rozhledna na Hradišťském vrchu má nové panoramatické fotografie

29. květen 2020  |   Libor Lukš

Po roce od otevření rozhledny se podařilo dokončit další lákadlo k výletu, po kterém volali návštěvníci rozhledny od prvního dne jejího otevření. Na vrcholu rozhledny byl v podobě 10 panelů s fotografiemi instalován panoramatický výhled do okolí, opatřený popisem toho nejzajímavějšího, co lze z hradišťské rozhledny vidět.