Hlavní stránka MPProblematika soc. sítí - sexting

Problematika soc. sítí - sexting


 19. červen 2024


V úterý a ve středu se v aule naší školy uskutečnil preventivní program pro šesté a sedmé třídy. Téma se týkalo sdílení intimních fotek na soc. sítích (sexting). Prevenci prováděl vedoucí strážník městské policie M. Griga. Probrány byly důvody, rizika sdílení a možné tresty v případě focení a sdílení fotek.


Zdroj: https://www.zsfantova.cz 


Dopravní kurz

Dopravní kurz


 5. červen 2024


V pondělí, 20.května 2024, 4. třída úspěšně dokončila svůj Dopravní kurz. Své jezdecké zkušenosti si děti vyzkoušely na dopravním hřišti v Kaplici. Moc děkujeme panu policistovi Martinu Grigovi, který děti skvěle závěrečnou lekcí provedl a mnohému je naučil. Pro naše mladé cyklisty to byla určitě velmi zajímavá, poučná a zážitková zkušenost. 


Mgr. Jitka Vrzalová


zdroj: ZŠ a MŠ Malonty - Základní škola (zsmalonty.cz)


Preventivní program s Městskou policií Kaplice

Preventivní program s Městskou policií Kaplice


 18. duben 2024


Ve čtvrtek dne 7. 3. 2024 přijel do naší školy Bc. Martin Griga – vedoucí městské policie Kaplice, aby žáky I. a II. stupně seznámil s tématy jako je trestní odpovědnost, trestní řízení ve věcech dětí a mladistvých, přestupky, kyberkriminalita a prostředí sociálních sítí.

Téma bylo velmi obsáhlé a beseda se žákům líbila, dozvěděli se a zároveň zjistili spoustu nových věcí. Dle většiny žáků byla beseda pro ně velkým přínosem.


Zdroj: https://www.zsbenesovnc.cz/zakladni-skola/aktuality/preventivni-program-s-mestskou-policii-kaplice-98cs.html


foto


 5. duben 2024


Parkování na sídlištích v Kaplici

V ranních hodinách dne 05.04.2024 proběhla preventivně informativní akce týkající se parkování motorových vozidel na sídlištích (Na Vyhlídce, Míru a 1.Máje) v Kaplici. Řidiči, kteří měli za stěračem vozidla letáček (viz foto) žádný správní trest (pokutu) nedostanou.

Akce má preventivně informativní charakter!!!!!!!!

                                                                                                                                                    Město Kaplice


Trestní odpovědnost v 6.A v podání městské policie

Trestní odpovědnost v 6.A v podání městské policie


 27. březen 2024


V pondělí se v 6.A konala přednáška s následnou diskuzí v podání vedoucího strážníka městské policie Bc. M. Grigy. Žáci se dozvěděli a popovídali si o trestné odpovědnosti. Začleněno bylo samozřejmě i pořádání a účastnění se bitek po Kaplici a okolí, pouštění petard.


Zdroj: https://www.zsfantova.cz/co-se-u-nas-deje/udalosti-a-akce/trestni-odpovednost-v6.html


Očima městské policie

Očima městské policie


 7. březen 2024


Jedním z negativních jevů dnešní doby je páchání majetkové trestné činnosti, a to zejména krádeží vloupáním do objektů a vozidel. Níže bych si dovolil uvést pár tipů a rad, jak takovýmto krádežím předejít.

Zamykejte vstupní dveře a zavírejte okna, i když svoji nemovitost (rodinné domy, byty, rekreační zařízení apod.) opouštíte jen na chvíli. Pootevřená okna a větrací okénka jsou lákadlem pro pachatele uvedené trestné činnosti. Venkovní i balkónové dveře v noci zamykejte, i když jste doma. Bezpečnost Vaší nemovitosti zvýšíte instalací různých bezpečnostních pomůcek jakými např. jsou: bezpečnostní dveře, profilová cylindrická vložka, celoplošná dveřní závora, pojistka dveřních závěsů proti vysazení apod..

Okna bytu lze zabezpečit různými typy mříží. Dnešní doba umožňuje využití k zabezpečení objektu moderní technologie jakými např. jsou: videotelefon s elektromechanickým ovládáním vstupních dveří, kamerové zabezpečovací systémy, signalizační bezpečnostní systémy apod..

Pokud na delší dobu nemovitost opouštíte (dovolená apod.), nezatahujte žaluzie či rolety, nevypínejte přívod elektrického proudu. Vhodným preventivním řešením je i pořízení elektrického spínacího zařízení, které podle nastavení zapne světla a jiné požadované elektrické zařízení. Tímto udržíte dojem, že jste stále přítomni doma. Dobré je vycházet se svými sousedy, kteří Vám mohou během Vaší dovolené nemovitost kontrolovat či vybírat poštovní schránku.

Pro případ vykradení je vhodné mít cenné věci fotograficky zdokumentovány a to včetně výrobních čísel. Tyto informace (fotografie) mohou usnadnit policii pátrání a Vám usnadní jednání s pojišťovnou při likvidaci pojistné události.

Dále nezapomeňte zamykat svůj automobil. Můžete jej vybavit přídavným zařízením pro uzamčení řadící páky či volantu, elektronickými alarmy apod.. Ve svém vozidle nenechávejte na sedadlech odložené osobní věci (kabelky, batohy, elektroniku apod.), které jsou pro pachatele majetkové trestné činnosti velkým lákadlem.

Žádáme všechny občany, aby v případě zjištění pohybu podezřelých osob či vozidel v okolí svého objektu o tomto vyrozuměli Městskou policii Kaplice na telefonním čísle: 605 111 039 nebo OOP ČR Kaplice prostřednictvím tísňové linky 158.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                       Bc. Martin Griga

                                                                        MP Kaplice


Trestní odpovědnost ve věcech mladistvých v šestých třídách - pokračování

Trestní odpovědnost ve věcech mladistvých v šestých třídách - pokračování


 8. únor 2024


Ve středu 7.2 se uskutečnilo v šestých třídách pokračování prevence na téma Trestní odpovědnosti ve věcech mladistvých. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých a důležitých věcí týkající se Kaplice. Mluvilo se o častých přestupcích v tomto městě. Probralo se kouření na zakázaných místech, plánování "bitek", bouchání petard, atd... Vše se konalo pod vedením vedoucího strážníka městské policie Martina Grigy.


Zdroj: https://www.zsfantova.cz/co-se-u-nas-deje/udalosti-a-akce/trestni-odpovednost-ve-vecech-mladistvych-v-sestych-tridach---pokracovani.html


Odchycený pes

Odchycený pes


 25. leden 2024


Pes již byl předán majiteli.


Dne 25.1.2024 v 11:05 hod. byl MP Kaplice v ulici Tržní v Kaplici odchycen pes: kříženec, černé barvy, elektronický čip číslo: 900182002032462. Pes je umístěn v odchytovém kotci Města Kaplice. Majitel se o psa může přihlásit na telefonním čísle MP Kaplice:


605 111 039                                                                           Bc. Martin Griga

                                                                               MP Kaplice


Odchycený leguán

Odchycený leguán


 30. prosinec 2023


Dne 30.12.2023 byl v ranních hodinách poblíž sídliště Míru v Kaplici odchycen leguán. Odchycené zvíře je umístěno v Záchranné stanici ZOO Hluboká nad Vltavou, kde si jej majitel může vyzvednout.


Telefonní kontakt na pracovníky ZS: 602 112 143
                                                                         Bc. Martin Griga

                                                                             MP Kaplice


                                                


Odchycený pes

Odchycený pes


 10. prosinec 2023


Pes již byl předán majiteli.


Dne 10.12.2023 byl v dopoledních hodinách v ulici SNP v Kaplici odchycen volně pobíhající pes: kříženec Rhodéského ridgbecka, hnědé barvy, pohlaví: pes (kastrovaný). Odchyt provedl strážník MP Kaplice ve spolupráci s pracovníkem odchytové služby Animal Rescue Vladimírem Kösslem. Při odchytu tohoto psa velmi pomohla hlídka OOP ČR Kaplice (prap. Jakub Šiška a pprap. Adam Turek), za což jim patří veliké poděkování. Pes byl umístěn do smluvního zařízení Města Kaplice (Animal Rescue, Na Štětkách 512, 370 08 Staré Hodějovice), kde si jej majitel může vyzvednout. 


Kontakt na Vladimíra Kössla: 777 214 680
                                                                           Bc. Martin Griga

                                                                               MP Kaplice